Odpowiedzi: Wyjaśnienie zakończenia serialu Netflix | Wyjaśnienia końcowe | Informacje zwrotna | Polska | Sława

Odpowiedzi: Wyjaśnienie zakończenia serialu Netflix |  Wyjaśnienia końcowe |  Informacje zwrotna |  Polska |  Sława

Uwaga, uwaga spoiler. Na podstawie powieści Jakuba Schulzczyka pod tym samym tytułem „odpowiedzi” („Komentarze” w języku angielskim i „Informacja zwrotna” w języku oryginalnym) to a Polski serial Netfliksa Która opowiada historię Marcina Kani, byłej gwiazdy rocka, która straciła rodzinę w wyniku alkoholizmu. Po zniknięciu syna wyrusza w desperacką podróż po najciemniejszych zakątkach Warszawy i ludzkiej psychiki.

Ostatnią osobą, która widziała Piotra, był Marcin Kania, który spotkał się z synem w restauracji. Ponieważ jednak po dwóch miesiącach trzeźwości upił się, muzyk nic nie pamięta i nie może pomóc policji w śledztwie. Tak naprawdę pierwsze poszlaki wskazują na niego jako podejrzanego.

bohater opowieści”„, thriller dramatyczny w reżyserii Leszka Daouda i scenariusz Kakbira Wysockiego, obudził się pobity w mieszkaniu, które oddał synowi. Na miejscu znaleziono także papiery zabrudzone krwią cyny. Co tak naprawdę stało się z synem Marcina i kto jest prawdziwym winowajcą?

Piotr zwraca się do ojca o pomoc w polskim serialu „Odpowiedzi” (Zdjęcie: Netflix)

Co wydarzyło się na końcu „Odpowiedzi”?

Stopniowo Marcin Kania przypomina sobie krótkie chwile z poprzedniej nocy: jego syn miał poważne kłopoty z niebezpiecznymi ludźmi, a kiedy wychodził z restauracji, porwali go mężczyźni i poszli za nimi do metra, gdzie go pobili.. Kiedy rozpoznał detektywa Cesare ze spotkania AA, postanowił podzielić się swoimi teoriami i obiecał funkcjonariuszowi pomoc.

Były muzyk, mając nadzieję, że przypomni sobie, co powiedział mu syn, wraca do restauracji, ale to, co pamięta, nie jest zbyt przyjemne. Co więcej, policja odkrywa, że ​​Piotr, który od dzieciństwa wykazywał się talentem do obsługi komputerów, a później dostał pracę w informatyce, postanowił nie dzielić się niektórymi sprawami z rodziną.

Choć żona Piotra, Kinga, jest pewna, że ​​jej mąż wyjechał z kochanką, Marcin nalega na dokładne śledztwo i nie chce zaakceptować faktu, że jej syn dopuścił się nielegalnych działań. Z pomocą Jadzi, członkini jego grupy AA, bohater opowieści”Odkrywa, że ​​Piotr związał się z Ewą, która wspierała Stowarzyszenie Lokatorów w walce z reprywatyzacją mieszkań.

Marcin odkrywa, że ​​mieszkanie, które kupił za namową Stawka i podarował synowi, zostało nielegalnie przejęte przez Gigaplex, jednak zaciera wszelkie ślady. Odkrywając, co stało się z poprzednim lokatorem, Piotr postanawia pomóc Ewie i stowarzyszeniu. Faktycznie udało mu się nagrać rozmowy Zbyszka ze swoim szefem Stawkiem Kurzyną.

W miarę postępów w badaniach, Marcin Kania pamięta też, jak alkoholizm zniszczył jego rodzinę. Choć żona Asia i córka Ola prosiły go o pomoc, ten odmówił. Jednak zdecydował się chodzić na mityngi AA po tym, jak spowodował wypadek, w wyniku którego trwale zranił swojego przyjaciela. obok, W wyniku śledztwa został zaatakowany i ciężko raniony przez Jadzię.

Detektyw Cezary próbował pomóc Marcinowi Kani w polskim serialu "odpowiedzi" (Zdjęcie: Netflix)

Detektyw Cesare próbował pomóc Marcinowi Kani w polskim serialu „Odpowiedzi” (Zdjęcie: Netflix)

Co oznacza koniec „Odpowiedzi”?

Co się stało z Piotrem?

Policja znalazła ciało Piotra w lesie i wszystko wskazywało na to, że było to samobójstwo. Marcin jednak nie chce uwierzyć, że jego syn zrobiłby coś podobnego, mimo że przyjaciel młodego mężczyzny powiedział mu, że wcześniej podciął sobie nadgarstki. Właściwie to wyjaśnia zakrwawioną pościel, którą znaleźli w jego mieszkaniu.

Podczas konfrontacji ze Stawkiem opowiada mu o umowie jaką zawarł z Piotrem. Zbišek wynajął młodego człowieka do infiltracji stowarzyszenia W celu ustalenia, jakie informacje mają na temat Gigaplexu kierowanego przez Stawka Kurzynę. Dlatego pod pseudonimem skontaktował się z Ewą i zaoferował jej pomoc przy komputerze.

Dowiedziawszy się o działalności Gigaplexu, Piotr pożałował tej transakcji i postanowił nagrać ich rozmowy. Ale Ewa odkryła jego tajemnicę i zerwała z nim wszelkie kontakty. Tymczasem ludzie Stawicka grożą, że go potępią i wyślą do więzienia.

Kto jest prawdziwym winowajcą?

Marcin uważa, że ​​Zbyzek zlecił zabójstwo syna, więc go szuka i grozi, że go zabije, ale zanim zdąży go skrzywdzić, detektyw Cesare dzwoni do niego i prosi, aby poszedł na komisariat i odsłuchał pocztę głosową, którą zostawił syn. Dla niego to mogłoby wszystko wyjaśnić.

Z głosu Piotra wynika, że ​​Marcin nigdy nie przestał pić i tego wieczoru przyszedł do restauracji pijany. Podczas gdy młody człowiek dzielił się swoimi problemami z Ewą i Zbyszkiem, ojciec myślał tylko o kolejnym drinku. Po zbesztaniu go za zrujnowanie rodziny i życia. Piotr mówi mu, że ma dość takiego życia i odchodzi..

Widząc jego zabandażowane nadgarstki, Marcin reaguje i próbuje go powstrzymać, ale tylko pogarsza sytuację. Po pozostawieniu wiadomości głosowej, aby ojciec nie zapomniał o tym, co się stało z powodu jego pijaństwa, Piotr popełnia samobójstwo. Dzięki temu odkryciu Marcin pamięta, co naprawdę się wydarzyło: zawsze rzucał alkohol, to on bił Jadzię, zamaskowanych mężczyzn nigdy nie było w pobliżu, okłamywał siebie, żeby nie stanąć twarzą w twarz z prawdą.

Pod koniec „Odpowiedzi” Marcin wydaje się być zdecydowany rzucić alkohol, mówiąc całą prawdę grupie Anonimowych Alkoholików, którzy głosują za pozwoleniem mu na pozostanie lub za prośbą o odejście.

Marcin Kania pod koniec polskiego serialu odkrywa, że ​​jego syn Piotr popełnił samobójstwo "odpowiedzi" (Zdjęcie: Netflix)

Marcin Kania odkrywa, że ​​jego syn Piotr popełnił samobójstwo na zakończenie polskiego serialu „Odpowiedzi” (Zdjęcie: Netflix)

Jak widzisz „odpowiedzi”?

„Odpowiedzi” są dostępne w serwisie Netflix od 15 listopada 2023 rAby więc obejrzeć nowy, polski serial, wystarczy zapisać się na popularną platformę streamingową.

Powiązane wideo

"Berlin": Ogłoszono nową serię od Alama
Netflix właśnie ogłosił datę premiery „Berlín”, nowego serialu ze świata „La casa de papel”, w którym narratorem będą fragmenty z życia jednego z najbardziej ukochanych bohaterów serialu, Andrésa de Fonollosa, lepiej znanego jako „Berlin.” (Źródło: Netflix Ameryka Łacińska)
O autorze

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *