Odrzucają zwłokę rządu libańskiego w korzystaniu z jego bogactwa

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

Yazbek powiedział w radiu „Głos Libanu”, że ostatnie posunięcie izraelskie nie jest zaskakujące, z wyjątkiem państwa libańskiego, które nie wypełniło swoich zobowiązań do zmiany dekretu o granicy regionalnej na południu, który został przedłożony ONZ.

Poseł podkreślił, że opóźnienie w naprawieniu spraw pozbawia naród możliwości korzystania z potencjału ropy i gazu, wzywając do odpowiedzialności winnych tego zaniedbania.

Reprezentant William Tawk wezwał na swoim koncie na Twitterze do stawienia czoła izraelskim naruszeniom suwerenności Libanu i ochrony zasobów naturalnych poprzez polityczny opór i samostanowienie.

Touq wezwał do ustanowienia prawa Libanu do linii 29 jako pierwszego kroku w sporze o pole gazowe Karish położone u południowych wybrzeży Libanu z Palestyną.

Ze swojej strony były minister Wadih Al-Khazen wezwał do korekty kursu i przyspieszenia wznowienia negocjacji w sprawie jurysdykcji granic morskich i lądowych bez koncesji i aukcji w celu uwolnienia izraelskiego bogactwa naftowo-gazowego.

Powołując się na Narodową Agencję Informacyjną, chciwy izraelski Khazen odmówił manewrowania na spornym obszarze, takim jak pole Karish, które może pomieścić około 453 miliardów metrów sześciennych gazu rocznie.

Wczoraj prezydent Libanu Michel Aoun i pełniący obowiązki premiera Najib Mikati zgodzili się zaprosić amerykańskiego mediatora Amosa Hochsteina do Bejrutu w celu zakończenia negocjacji w sprawie wytyczenia granic morskich w celu uniknięcia eskalacji. Zmienia stabilność w regionie.

Postanowili także przeprowadzić szereg kontaktów dyplomatycznych z ONZ, aby wyjaśnić stanowisko Libanu, podkreślić przestrzeganie jego praw do wody i bogactwa oraz uznać za prowokację wszelkie poszukiwania, wykopaliska lub wydobycie prowadzone przez Izrael na spornych obszarach.

Według posła Hassana Murada rozgraniczenie wyznaczone przez armię, znaną jako Linia 29, daje Libanowi dodatkowy obszar na południowym morzu o powierzchni 1430 kilometrów kwadratowych.

Napięcia między obydwoma krajami wzrosły w ciągu ostatnich 48 godzin, kiedy statek z jednostki produkcyjnej Energean Power LNG przybył na złoże Karish po pięciotygodniowym rejsie z Singapuru.

moja mama

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.