OECD ostrzega przed niewystarczającą pomocą publiczną na rozwój – Prinsa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) wskazała, że ​​to wsparcie gospodarcze osiągnęło w zeszłym roku rekordowy poziom dzięki specjalnym alokacjom na stawienie czoła kryzysowi Covid-19, ale nadal jest niewystarczające.

Kwota ta stanowi 3,5-procentowy wzrost w stosunku do kwoty przeznaczonej na te cele w 2019 roku i była najwyższym poziomem, jaki kiedykolwiek odnotowano, z 12 miliardami dolarów przeznaczonymi na kwestie związane z walką z epidemią.

„Krótkoterminowe wsparcie w walce z kryzysem COVID-19 koncentrowało się na systemach opieki zdrowotnej, pomocy humanitarnej i bezpieczeństwie żywnościowym” – czytamy w raporcie Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju.

Pomimo kwot zdeponowanych na pomoc w rozwoju społecznym, sekretarz generalny tej organizacji Angel Gurria wezwał do większych wysiłków.

Gurria powiedział: „ Na całym świecie rządy wdrożyły środki naprawcze związane z Covid-19 za równowartość 16 bilionów dolarów, a my zmobilizowaliśmy tylko jeden procent tej kwoty, aby pomóc krajom rozwijającym się poradzić sobie z bezprecedensowym kryzysem obecnych pokoleń.

Powiedział, że należy dołożyć znacznie większych starań, aby wspierać kraje rozwijające się poprzez dystrybucję szczepionek, usługi szpitalne, zwiększone dochody i środki do życia najbardziej narażonych populacji, aby zapewnić prawdziwe globalne ożywienie.

Gurria ostrzegł również, że globalny mechanizm dystrybucji szczepionek Covax jest nadal poważnie niedofinansowany.

mem / crc

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *