OEI będzie promować czytelnictwo na Konferencji Języka Hiszpańskiego

Nastąpiło to w komunikacie prasowym, w którym podkreślono jej udział w 9. Międzynarodowym Kongresie Języka Hiszpańskiego (CILE), który odbędzie się w dniach 27-30 marca w mieście Kadyks w Andaluzji.

OEI skorzysta z równoległych programów kulturalnych, które odbędą się podczas konklawe, aby symbolicznie wyjść na ulice miasta ze swoją inicjatywą, której celem jest promowanie nowych przestrzeni i nawyków czytelniczych wśród przechodniów.

Doceni również ważny wkład poetów kadyksu (z Kadyksu) w historię listów w języku hiszpańskim.

Dzięki wsparciu Rady Miasta Kadyksu w różnych częściach miasta, takich jak ulice, place i środki transportu publicznego, ludzie będą mogli czytać i cieszyć się, za pomocą pocztówek i kodów QR, poetycką twórczością autorów urodzonych w Kadyksie, takich jak: Mercedes Escolano, Miguel Ángel García Arguez, Nieves Vazquez Rocío, María Alcantarilla, Fernando Quinones czy Jose Ramon Ripoll.

Akcja „Czytanie w ruchu” realizowana przez Program Iberlectura pod koordynacją OEI w Argentynie była już obecna podczas poprzedniej edycji tej konferencji w argentyńskiej Kordobie.

Tradycyjna muzyka zostanie dodana do hołdu dla języka, którym mówi prawie 600 milionów ludzi na świecie, wraz z prezentacją madryckiego chóru iberoamerykańskiego pod dyrekcją Maestro Raúla Barrio.

Ponadto podczas wydarzenia odbędzie się koncert z Chórem Uniwersytetu Kadyksu, na którym zaprezentowane zostaną utwory popularnego folkloru powszechnego w świecie hiszpańskojęzycznym.

Podczas tego wydarzenia zostaną zaprezentowane piosenki z tekstami ważnych pisarzy w języku hiszpańskim, takich jak Rafael Alberti, Gabriela Mistral, Antonio Machado, Miguel Hernandez, Mario Benedetti i inni.

Najważniejszym forum refleksji nad tym językiem jest Międzynarodowy Kongres Języka Hiszpańskiego, który odbywa się co trzy lata i jest organizowany przez Instytut Cervantesa i Królewską Akademię Hiszpańską wraz ze Stowarzyszeniem Akademii Języka Hiszpańskiego i Krajem który jest gospodarzem. wita.

ro / stopa

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *