Oferują nagrodę milionera osobom odpowiedzialnym za masakrę w Jamundi

Oferują nagrodę milionera osobom odpowiedzialnym za masakrę w Jamundi
pistolet. Zdjęcie: Pixabay.

We wtorek 4 stycznia 2022 r. władze przeprowadziły m.in Nadzwyczajna Rada Bezpieczeństwa w Jamundi Aby określić kierunek działań w obliczu masakry trzech Wenezuelczyków.

Po spotkaniu władze regionalne ogłosiły nagrodę milionera dla sprawców masakry. To 70 milionów pesos, które zostaną przekazane za informacje umożliwiające identyfikację, lokalizację i aresztowanie przestępców.

Burmistrz Gamondi i gubernator Valle del Cauca poniosą kwotę do przekazania.

Właśnie zakończyliśmy tworzenie rady bezpieczeństwa, w której nakreśliliśmy niektóre obowiązki władz publicznych i urzędu burmistrza, aby znaleźć osoby odpowiedzialne za te niefortunne wydarzenia. Wśród zobowiązań jest modernizacja najbardziej poszukiwanego kartelu w Gamondi, w szczególności pozostałych członków GAO Jaime Martineza, nagroda w wysokości 70 milionów pesos oferowana przez rząd i urząd burmistrza za znalezienie osób odpowiedzialnych za te wydarzenia” – wyjaśnił generał dywizji Alvaro. Vicente Pérez Duran, dowódca 2. Grupy Armii Narodowej w filmie opublikowanym przez Radio Super Cali.

Generał dywizji Peres potwierdził, że zostaną wdrożone inne środki, takie jak: Zwiększenie rozrzutu sił w gminie, zarówno na terenach miejskich, jak i wiejskich.

„Powiększymy przez rząd krajowy pluton Żandarmerii Wojskowej na obszarze miejskim gminy Jamundi, aby wspierać operacje bezpieczeństwa obywateli, dzięki czemu będziemy mieć dwa plutony w obszarze miejskim” – powiedział dowódca.

„Podobnie kontynuacja i zwiększenie sił w ramach Operacji Atalanta Plus na obszarach wiejskich na pograniczu południa doliny i północy Cauca, w Jamundi oraz we wsiach, w których przebywał pozostały Gao Jaime Martinez, Zwłaszcza we wsiach San Vicente, La Herradura, San Antonio i Tempa, Z czterema jednostkami, które będą rozwijać ofensywne operacje przeciwko tej strukturze” – dodała brygada.

Wydarzenie to miało odbyć się w poniedziałek 3 stycznia. Trzy ofiary znaleziono martwe w mieście San Antonio w wiejskim regionie Gamundi. Według władz miejskich trzech obywateli zginęło Mieszkają w tym sektorze Valle del Cauca od prawie trzech lat i działają w branży budowlanej.

Rzecznik wydał wczesne ostrzeżenia dla Jamundi

Biuro Rzecznika było również w Radzie Nadzwyczajnej, która zebrała się we wtorek w Gamondi, Valle del Cauca.

„W tej chwili wraz z #RegionalValleDelCauca uczestniczymy w nadzwyczajnej Radzie Bezpieczeństwa, która odbywa się w #Jamundí po masakrze trzech osób w San Antonio” – ogłosił podmiot za pośrednictwem sieci społecznościowych.

Potwierdził to Rzecznik Praw Obywatelskich Wczesne ostrzeżenia wydawane od 2018 r. Z powodu stanu porządku publicznego w Jamundi.

„Z DefensoriaCol wydaliśmy 4 wczesne ostrzeżenia dla tej gminy od 2018 r., z których ostatnie to 015-20, wskazujące na kontrolę kolumny Jaime Martínez Mobile, która generuje zdarzenia naruszające życie, wolność i bezpieczeństwo ludności cywilnej 2, podmiot zgłoszony.

Czytaj:

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.