Oficjalne ogłoszenie żałoby na Kubie w związku ze śmiercią emira Kuwejtu – Escambray

Prezydent Republiki Kuby wydał oficjalny dekret, że pojedynki odbędą się 18 grudnia w godzinach od 6:00 do 12:00.

Jego Wysokość Szejk Nawaf Al-Ahmad Al-Jaber Al-Sabah przyczynił się do rozwoju przyjaznych stosunków i współpracy między obydwoma krajami. (Zdjęcie: ACN).

Nasz naród przyjął z głębokim żalem wiadomość o śmierci emira stanu Kuwejt, Jego Wysokości Szejka Nawafa Al-Ahmada Al-Jabera Al-Sabaha. Z tego powodu Prezydent Republiki Kuby zarządził oficjalny pojedynek 18 grudnia w godzinach od 6:00 do 12:00.

Podczas pełnienia funkcji emira tego kraju w latach 2020–2023 przyczynił się do rozwoju przyjaznych stosunków i współpracy między obydwoma krajami.

Podczas oficjalnej żałoby w budynkach użyteczności publicznej i placówkach wojskowych flaga Lone Star musi być opuszczona do połowy masztu.

Kuba składa kondolencje

Kubański minister spraw zagranicznych Bruno Rodriguez wyraził dziś, w sobotę, swój żal z powodu śmierci Jego Wysokości Szejka Nawafa Al-Ahmada Al-Jabera Al-Sabaha, emira stanu Kuwejt, w wieku 86 lat.

W sieci społecznościowej

Według agencji prasowej KUNA rząd Kuwejtu wyraził ból i smutek w związku ze śmiercią emira, który zostanie uhonorowany za swoją długą i błyskotliwą karierę.

Oprócz trzydniowego święta władze Kuwejtu ogłosiły także 40 dni żałoby. Źródło podaje, że flaga kraju jest nadal opuszczona do połowy masztu.

Według międzynarodowych mediów książę, który rządzi krajem przez ostatnie trzy lata, pod koniec listopada trafił do szpitala.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *