Ogniwa Perovskite firmy Saule Technologies osiągają imponującą wydajność 25,5%

Pomiary laboratoryjne przeprowadzone przez grupę Fraunhofer ISE dr. Uli Würfela potwierdzają, że perowskitowe ogniwa fotowoltaiczne firmy Saule Technologies są w stanie działać z wydajnością 25,5% w warunkach roboczych dla zastosowań IoT.

WARSZAWA, Polska, 12.10.2021 /PRNewswire/ — To bardzo ważne osiągnięcie dla wiodącego światowego producenta innowacyjnej technologii fotowoltaicznej perowskitu. Pomiary przeprowadzono przy oświetleniu 1000 luksów przy użyciu zimnej białej diody LED, reprezentującej rzeczywiste środowisko pierwszego komercyjnego zastosowania tych urządzeń. Fraunhofer ISE jest niezależną instytucją badawczą o niekwestionowanym autorytecie, a Saule Technologies dziękuje grupie dr Uli Würfel za wykonanie pomiarów.

Wyniki otwierają nowe możliwości biznesowe dla firmy Saule Technologies z siedzibą we Wrocławiu (Polska). Elastyczne perowskitowe urządzenia fotowoltaiczne firmy Saule doskonale nadają się do zasilania urządzeń elektronicznych w warunkach wewnętrznych i przy słabym oświetleniu, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla różnych zastosowań Internetu rzeczy (IoT). Co bardzo ważne, ta przyszła technologia jest dostępna do wdrożenia na rynku, a Saule Technologies, jako pierwsza firma na świecie, zdołała przenieść proces produkcji ogniw z etapu badań i rozwoju na linię produkcyjną na dużą skalę.

Nasza pierwsza fabryka, która faktycznie drukuje urządzenia perowskitowe odpowiednie dla branży IoT. Teraz, gdy pomyślnie weszliśmy w etap marketingu, rozszerzymy naszą działalność. Nadszedł czas, aby zbudować nowe zakłady na całym świecie, ze znacznie wyższymi plonami produkcji, ponieważ popyt gwałtownie rośnie. Rynek IoT będzie wart 1,1 biliona dolarów w 2025 roku i jesteśmy na to gotowi“, powiedziała dr Olga Malenkevich, współzałożycielka i dyrektor ds. technologii w Saule Technologies.

Potencjał technologii fotowoltaicznej perowskitu wykracza daleko poza rynek Internetu Rzeczy, a pierwsze zastosowanie komercyjne pomoże osiągnąć pełny potencjał technologii na dużą skalę, z szerokim zakresem zastosowań.

Ogniwa firmy Saule Technologies to także doskonałe źródła zasilania dla BIPV, BAPV, e-mobility i wielu innych sektorów biznesu. Na przykład Skanska jest pionierem w zakresie pokrycia zewnętrznych powierzchni biurowców półprzezroczystymi perowskitowymi ogniwami słonecznymi oferowanymi przez Saule Technologies na skalę komercyjną.

Saule Technologies dziękuje NCBR za dofinansowanie w ramach projektu „Wysokowydajne ogniwa słoneczne z perowskitu do zastosowań przy słabym oświetleniu” POIR.01.01.01-00-1482/19

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/1657185/Saule_Technologies.jpg

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *