Ogólnoświatowy raport podkreśla, że ​​79% Argentyńczyków uważa, że ​​rząd jest „wprowadzony w błąd”.

Inflacja i ubóstwo martwią się bardziej niż koronawirus (Franco Favasoli)

W pierwszej kolejności nie rozwiązało to wzrostu zakażeń koronawirusem Główne zainteresowania Argentyny: Przestępczość, przemoc, inflacja, ubóstwo, nierówność, bezrobocie i korupcja.

Według globalnego badania IPSOS, dostęp InfobaePandemia Covid-19 pojawia się dopiero na szóstym miejscu w rankingu obaw obywatelskich.

Jest to badanie przeprowadzone w Argentynie, Australii, Belgii, Brazylii, Kanadzie, Chile, Kolumbii, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Węgrzech, Indiach, Izraelu, Włoszech, Japonii, Malezji, Meksyku, Holandii, Peru, Polsce, Rosji, Arabia Saudyjska, Półwysep Arabski, RPA, Korea Południowa, Hiszpania, Szwecja, Turcja i Stany Zjednoczone.

W pozostałych krajach, które wzięły udział w raporcie, epidemia pojawia się na pierwszym miejscu wśród zmartwień ludzi

Lokalizacja tego kryzysu zdrowotnego, pomimo zauważalnego wzrostu zachorowań w ostatnich tygodniach, jest sprzeczna z postrzeganiem w pozostałych krajach, które wzięły udział w tym raporcie, gdzie epidemia pojawia się przede wszystkim w obawach ludzi, a następnie bezrobocie, ubóstwo, nierówności finansowe, korupcja polityczna, przestępczość i przemoc.

2021
2021

W przypadku Argentyny przestępczość i przemoc zajmują pierwsze miejsce (44%). Podążaj za nim bezpośrednio za nim Inflacja 43%, ubóstwo i nierówności 39%, bezrobocie 37%, korupcja 31% i covid-19 na 31%, to następuje pogorszenie edukacji, podatków, zdrowia i moralności w kraju.

Szczególnie, Obawy Argentyny o inflację wydają się być na pierwszym miejscu w światowym rankingu, na poziomie 44%., W porównaniu ze średnią światową wynoszącą 10%Jest to prawdziwe odzwierciedlenie wysokiego wskaźnika cen, jaki kraj ten utrzymywał w ostatnich dziesięcioleciach, co stawia go na drugim miejscu w regionie po Wenezueli i w pierwszej dziesiątce na świecie. Pod tym względem następne miejsce zajmują Turcja, Rosja i Węgry, a najmniej zainteresowanym krajem wydaje się Szwecja.

W przypadku Covid odsetki krajowe sięgają nawet 31%, w porównaniu ze średnią 45% w badanych krajach. Argentyna zajmuje 23. miejsce na 28 krajów uczestniczących w tej dziedzinie.

2021
2021

Jeśli chodzi o ubóstwo, Kurs argentyński osiągnął 42% do końca 2020 roku. 39% udziału lokalnego w porównaniu z 31% na całym świecie. W związku z tym kraj ten zajmuje 5. miejsce wśród krajów, które wzięły udział w badaniu IPSOS. Pod względem bezrobocia wskaźnik ten wynosi 37%, w porównaniu z 35% na świecie, zajmując dwunaste miejsce.

Jeśli chodzi o przestępczość i przemoc, odsetek ten wzrasta do 44% w porównaniu z 25% na całym świecie i zajmuje piąte miejsce w rankingu. Wreszcie, jeśli chodzi o korupcję polityczną i finansową, niepokój wynosi aż 31%, co jest bardzo zbliżone do światowej średniej wynoszącej 30%.

Co więcej, kraj ten wydaje się jednym z najbardziej pesymistycznych spośród badanych w tym raporcie. W tym sensie wyprzedza go tylko Brazylia, RPA, Polska, Chile, Kolumbia i Peru.

Kraj ten wydaje się jednym z najbardziej pesymistycznych spośród ankietowanych w tym raporcie. W tym sensie ustępuje pesymizmowi jedynie Brazylii, RPA, Polsce, Chile, Kolumbii i Peru.

To dlatego, że 79% Argentyńczyków uważa, że ​​kraj jest na złej drodze, A 21% uważa, że ​​jest na dobrej drodze. Pesymizm przekroczył 65% średniej światowej i prawie dwukrotnie przekracza 40% odnotowane w Argentynie dokładnie rok temu, Na początku epidemii.

Brenda Lynch z Ipsos Argentina powiedziała Infobae:
„W mierniku kwietniowym widzimy, że wskaźnik oceniający, czy kraj zmierza we właściwym, czy w złym kierunku, pozostał stabilny” – powiedziała Infobae Brenda Lynch z Ipsos Argentina.

Brenda Lynch-Wade, dyrektor ds. Publicznych i reputacji firmy w IPSOS Argentina, powiedziała Infobae To, że „w mierniku kwietniowym widzimy, że wskaźnik oceniający, czy kraj zmierza we właściwym, czy w złym kierunku, pozostał stabilny”.

„Zdecydowana większość Argentyńczyków (79%) uważa, że ​​jesteśmy na złej drodze, jak ma to miejsce w innych krajach Ameryki Południowej objętych pomiarem. W Brazylii odsetek ten jest podobny, podczas gdy w Chile 82%, Kolumbia 84%, a Peru 89%, ten ostatni jest najgorszym krajem na liście 27 rynków notowanych w skali Ipsos.

„Lista głównych problemów w kraju nie doczekała się żadnych korekt w rankingu, w którym nadal kieruje się gospodarką i niepewnością, ale widzimy, że druga fala epidemii wpłynęła na zwiększenie odniesienia do Covid19. W kwietniu 39% Argentyńczyków wyraziło zaniepokojenie tą kwestią, o 13 punktów procentowych więcej niż znak zarejestrowany w marcu.. Coś podobnego dzieje się w Chile, gdzie niepokój wzrósł o 23 punkty i osiągnął 53% sygnałów ”.

„Widzimy, że druga fala epidemii wpłynęła na wzrost liczby odniesień do Covid-19, w ciągu miesiąca wzrosła o 13 punktów procentowych, do 39%” (Lynch-Wade)

Covid-19 pozostaje problemem, który niepokoi świat na poziomie 45%, następnie bezrobocie na poziomie 35% i ubóstwo na poziomie 31%. W krajach, w których szczepienia są bardziej zaawansowane, zmniejsza się liczba obaw. „Izrael jest najbardziej znanym przypadkiem: w zeszłym miesiącu notowania spadły z 43% do 12%, podczas gdy kraj ten umocnił się jako kraj o najwyższym odsetku populacji zaszczepionych na poziomie 62,6%, według Our World in Data”. Brenda Lynch zakończył -valley.

Czytaj:

Prawnicy w całym kraju byli w stanie powstrzymać decyzję AFIP, która zmusiła ich do zgłaszania danych swoich klientów
Kredyty UVA: Jakie jest rozwiązanie rządu dla dłużników hipotecznych, którzy nie mogą zapłacić
Nowe środki ekonomiczne: rząd ogłosi masowy program wpłaty pieniędzy do kieszeni najbardziej potrzebujących Argentyńczyków

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *