Ogromny potencjał współpracy Chin pojawia się w Salwadorze

Ogromny potencjał współpracy Chin pojawia się w Salwadorze

W artykule opiniotwórczym dla El Diario El Salvador, Rodriguez, jeden z najbardziej wpływowych mediów w kraju, doktor Uniwersytetu w Hanowerze w Niemczech, „Chiny-Salwador: owocne dawanie i otrzymywanie”, podkreśla współpracę azjatyckiego giganta z tak zwane Tom Thumb. Americas.

W oczekiwaniu na podpisanie umowy o wolnym handlu między obydwoma krajami w kraju już obserwuje się skutki porozumień podpisanych przez prezydenta Najiba Bukele w Pekinie podczas wizyty w grudniu 2019 r., a kolejne dotyczące uprawy ziemi, handlu , inwestycje, turystyka, współpraca gospodarcza i techniczna oraz sport.

Ekspert podkreślił wkład Chin w krajowe zdrowie publiczne, dostarczając 6,4 miliona szczepionek Sinovac i Sinopharm w celu zapobiegania i kontrolowania pandemii COVID-19 od jej początku, a następnie przekazując mąkę pszenną i nawozy.

W trzy i pół roku po tym spotkaniu chińska współpraca skonsolidowała kilka gigantycznych projektów rozmieszczonych w kluczowych regionach kraju, takich jak Dzielnica Kulturalna z budową ultranowoczesnej biblioteki narodowej ze stali i szkła oraz oferta stypendiów dla studenci z Salwadoru.

Odniósł się również do budowy nowoczesnego stadionu narodowego o pojemności 50 000 kibiców w zakresie turystyki, z budową doku w porcie La Libertad w rejonie Surf City oraz Sunset Park, sponsorowanego przez prowincję Zhejiang. Bojkot Chin, wśród innych form wsparcia, które obejmują projekty wodne na rzecz tysięcy ludzi.

Rodriguez podkreślił, że pomoc ta jest bezzwrotna w ramach współpracy Południe-Południe, a maksymalny wyraz znajdzie w umowie o wolnym handlu, którą oba kraje negocjują od listopada 2022 roku.

Związki zawodowe w Salwadorze oceniają umowę handlową jako korzystną, która przyniesie korzyści sektorowi biznesowemu i przemysłowemu oraz gospodarce Salwadoru. Ekspert z Salwadoru zwrócił uwagę, że wysokiej jakości i niedrogie chińskie produkty zapewnią ludziom większy wybór, wzbogacą lokalny rynek i pomogą zmniejszyć inflację.

Salwador zanurzy się w nowy Jedwabny Szlak, korytarz handlowy, przez który Chiny chcą pomóc połączyć Bliski Wschód i Afrykę. Dodał, że jest to plan handlowy i infrastrukturalny, który ma połączyć Azję, Europę, Afrykę i Amerykę Łacińską.

Doszedł do wniosku, że w ramach stosunków dyplomatycznych azjatycki gigant pracuje nad pomyślną realizacją tych inicjatyw, aby wspólnie zmierzać ku rozwojowi i dobrobytowi. Zaznaczył, że są to mega projekty, które wzmacniają przyjazne stosunki między Chinami a Salwadorem.

g cm / funt

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *