Około 15 zabitych w ataku gangów na Haiti

Około 15 zabitych w ataku gangów na Haiti

Port Prince-. Centrum Analiz i Badań nad Prawami Człowieka (CARD) potępiło dzisiaj, że ataki przeprowadzone przez grupy zbrojne na Carrefour Foy, na południowy zachód od stolicy Haiti, spowodowały śmierć co najmniej 15 osób i 40 rannych.

Częściowy kredyt agencji ujawnił również przypadki masowych gwałtów, pożarów domów i przymusowego przesiedlenia ponad 10 000 osób od 13 sierpnia.

Wśród zabitych były trzy osoby w podeszłym wieku, dwóch policjantów i tyle samo dzieci, a 27 domów spłonęło.

Ze swojej strony przesiedleńcy uciekający przed przemocą schronili się w Carrefour-Feuilles High School, Jérémie Square, w pobliżu stadionu Sylvio Cator, a także w Vincent Gymnasium, Champs de Mars, Carl Brouard Square i School of the Republic of Brazylia m.in.

Ostrzega Cardeh, że gang Grand Raven i ich sojusznicy zamierzają przejąć Carrefour Foy. W rzeczywistości „kontrolują apres, budynek w strategicznej pozycji, położony między du Morne i Veguerre, który dominuje w okolicy”.

Agencja wskazała, że ​​wspomniany budynek uniemożliwił gangom wtargnięcie do miasta, wyrażając ubolewanie, że policjanci, którzy odparli atak, mieli problemy z powodu braku amunicji.

Organizacja praw człowieka ostrzegła, że ​​„ta sytuacja doprowadzi do masakr i ogromnych szkód materialnych, jeśli policja nie zainterweniuje szybko i odpowiednio”.

Dodał, że gdyby tak się stało, obszar metropolitalny ponownie wpadłby całkowicie w ręce bandytów, podobnie jak dzielnice Gran Ravin, Village de Dieu i Cité Soleil, co uczyniłoby to „prawie niemożliwym” dla policji. Odzyskaj kontrolę nad Carrefour-Feuilles.

Od kilku tygodni mieszkańcy Carrefour FOY są atakowani przez uzbrojone grupy próbujące przejąć kontrolę nad tym terenem.

Rząd potwierdził, że wzmocni siły policyjne do walki z gangami i poprosił ludzi o współpracę.

Jest to najnowszy epizod przemocy w kraju karaibskim, który był nękany przez grupy zbrojne, które praktycznie nie mogą się równać z siłami bezpieczeństwa.

W atmosferze powszechnej niepewności mieszkańcy Carrefour Foyle poprosili o interwencję wojska, aby zająć się działaniami gangów, które siały spustoszenie w mieście.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *