Omikron | Corona Virus: Joe Biden obiecuje przyspieszyć przekazywanie szczepionek do innych krajów w obliczu nowej alternatywy dla COVID-19 | Globalizm

Omikron |  Corona Virus: Joe Biden obiecuje przyspieszyć przekazywanie szczepionek do innych krajów w obliczu nowej alternatywy dla COVID-19 |  Globalizm

Prezydent USA , W czwartek zobowiązała się do przyspieszenia przekazywania szczepionek do innych krajów przeciwko Ze względu na ekspansję zmiennej omikronowej wykryto już dwa stany w .

W przemówieniu wyjaśniającym swoją strategię radzenia sobie z pandemią tej zimy, Biden obiecał, że jego rząd dostarczy dodatkowe 200 milionów dawek innym krajom w ciągu najbliższych 100 dni, czyli do połowy marca.

„To postawi nas na dobrej drodze do dostarczenia ponad 1,2 miliarda dawek reszcie świata (od początku pandemii)” Biden powiedział w przemówieniu wygłoszonym w siedzibie amerykańskiego National Institutes of Health (NIH, w języku angielskim).

Do tej pory Stany Zjednoczone przekazały ponad 275 milionów dawek szczepionek przeciw COVID-19 110 krajom, w tym 94 miliony dawek narodom afrykańskim, według Białego Domu.

Jednak administracja Bidena upewniła się, że zachowała więcej niż wystarczającą ilość dawek, aby zaszczepić swoją populację, co nie przezwycięża całkowicie sceptycyzmu wobec szczepionek: tylko 59% Amerykanów jest szczepionych pełnym harmonogramem, a 21% dawką przypominającą.

Prezydent podkreślił, że zawsze będzie dbał o to, aby Amerykanie”Są chronionePrzed pomaganiem innym krajom wierzono, że przekazywanie szczepionek to nie tylko „obowiązek moralny”Służy raczej do powstrzymania rozprzestrzeniania się nowych wariantów, które mogą dotrzeć do twojego kraju.

Stany Zjednoczone wykonują swoją część, a my zrobimy więcej. Ale to jest globalna pandemia i musimy wspólnie z nią walczyć. Obejmuje to pomoc krajom, które nie są dla nas szczególnie przyjazne” – powiedział. Biden, którego rząd na przykład wysłał szczepionki do Nikaragui, powiedział pomimo napięć politycznych.

Biden podziękował RPA za powiadomienie „szybko„Do sfery zmiennego wyglądu omikronów, zapewniając, że „Zachęty i oklaski” Rodzaj przejrzystości, który pozwala na powstrzymanie epidemii.

Prezydent potwierdził również, że od przyszłego poniedziałku Stany Zjednoczone będą wymagać od wszystkich podróżnych przemieszczających się na ich terytorium przedłożenia negatywnego testu na wirusa Corona w ciągu 24 godzin przed podróżą, niezależnie od statusu szczepień lub kraju wyjazdu, przed nowym omicronem . alternatywny.

Po odkryciu pierwszego potwierdzonego przypadku wariantu omikronu w Stanach Zjednoczonych w środę w Kalifornii, osoba, która podróżowała do RPA, władze Minnesoty ogłosiły w czwartek drugą infekcję.

To mieszkaniec Minnesoty, który przyjechał do Nowego Jorku na Anime NYC 2021, w którym w dniach 19-21 listopada wzięło udział 53 000 osób, zaszczepił się i rozwinął. Łagodne objawycovid-19, który został już rozwiązany.

standardowo

wiedzieć więcej

______________________________

Polecany film

Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje go jako "niepokojący" Nowy typ wirusa koronowego zostanie nazwany omicron
Nowy wariant B.1.1.529 covid-19, który został po raz pierwszy wykryty w Afryce Południowej, został sklasyfikowany w piątek jako „niepokojący” przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i będzie nosił nazwę „omicron”.

To może Cię zainteresować

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *