Omikron | Corona Virus: Kraje, które zamknęły swoje granice z powodu nowej alternatywy dla wirusa Corona | Republika Południowej Afryki | Globalizm

Omikron |  Corona Virus: Kraje, które zamknęły swoje granice z powodu nowej alternatywy dla wirusa Corona |  Republika Południowej Afryki |  Globalizm

Nowy wariant , nazwa rzeczy I potencjalnie bardziej zaraźliwy, nadal rozprzestrzenia się na całym świecie po tym, jak doniesiono o jego epicentrum w Afryce Południowej i wraz z nowym i coraz bardziej powszechnym zamknięciem granic, niepokojącą sytuacją, ale w obliczu prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena, on poprosił, aby nie „panikować”.

Wyglądać: Ómicron: Co wiadomo o nowej „alarmującej alternatywie” dla koronawirusa?

Granice zamknięte, Biden kazał nie wchodzić w „panikę”

Po Izraelu, który był pierwszym krajem na świecie, który narzucił ścisłe zamknięcie granic w celu ochrony przed omikronem, ponieważ w tym kraju są już dwa potwierdzone przypadki, duża liczba krajów przyłączyła się do decyzji o wdrożeniu kryteriów ograniczenia dostępu. Specjalnie dla podróżników z RPA.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki, Podkreślił, że eksperci nie uważają, że „dodatkowe środki” są w kraju konieczne.

W wystąpieniu Białego Domu, któremu towarzyszył główny epidemiolog rządu USA, Anthony Fauci, Biden zauważył, że Stany Zjednoczone są w „lepszej sytuacji” niż Boże Narodzenie w zeszłym roku i wezwał obywateli do zamówienia dawki przypominającej szczepionek dostępnych w kraju. , chociaż zdał sobie sprawę, że jest „prawie nieuniknione”, że nowa alternatywa pojawi się „w pewnym momencie” w Stanach Zjednoczonych.

Na dzień dzisiejszy Stany Zjednoczone nałożyły ograniczenia na podróżnych z RPA i siedmiu innych krajów w RPA.

Wyglądać: Ómicron: Japonia ogłasza zamknięcie swoich granic dla zagranicznych gości z powodu nowej formy wirusa Corona

Kanada ogłasza dwa przypadki Omicron, które będą pierwszymi w Ameryce

Na jego terytorium, które będą pierwszymi dwoma znanymi terytoriami Ameryki.

Kanadyjskie władze ds. zdrowia Ontario W poniedziałek na konferencji prasowej poinformowano, że te dwa przypadki wykryte w Ottawie to dwie osoby, które przybyły do ​​kraju z Nigerii.

Ponadto dwie inne osoby w mieście Hamilton, około 60 kilometrów na południowy zachód od Toronto, są podejrzane o posiadanie wariantu Omicron.

W piątek Kanada zakazała wjazdu do kraju obcokrajowcom z siedmiu krajów RPA, w tym z Nigerii.

Kraje, których dotyczy decyzja, to Republika Południowej Afryki, Mozambik, Namibia, Zimbabwe, Botswana, Lesotho i Eswatini.

Wyglądać: RPA jest zaniepokojona „nieuzasadnioną” międzynarodową reakcją na odkrytą w tym kraju nową formę wirusa Corona

WHO ostrzega przed „bardzo wysokim” ryzykiem związanym z OMICRON

Dzisiejsze ostrzeżenie Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) W raporcie technicznym na temat tego nowego szczepu SARS-CoV-2.

Biorąc pod uwagę wysoką mutagenność Omicron, który może być bardziej odporny na immunizację i bardziej zaraźliwy, ryzyko przeniesienia wariantu na cały świat jest „wysokie”, stwierdza dokument.

W obliczu tych zagrożeń WHO wzywa państwa członkowskie do podjęcia pewnych priorytetowych działań, w tym „przyspieszenia szczepień, zwłaszcza wśród wrażliwych populacji, które pozostają nieszczepione”.

Wyglądać: Portugalia wykryła pierwszych 13 przypadków nowego wariantu omikronu u piłkarzy w Belenenses

G7 apeluje o przyspieszenie szczepień w krajach rozwijających się

, zwłaszcza po pojawieniu się wariantu omikronowego.

Wyglądać: Ómicron: G7 ostrzega, że ​​nowa alternatywa jest „wysoce przenośna” i wymaga „pilnych działań”

Na nadzwyczajnym spotkaniu zwołanym przez prezydencję brytyjską przedstawiciele Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Włoch, Kanady i Japonii oraz Unii Europejskiej uzgodnili „strategiczne znaczenie” rozbudowy fortyfikacji .

Grupa krajów rozwiniętych zajęła się potrzebą poprawy zdolności osób najbiedniejszych do otrzymywania milionów szczepionek oraz wdrażania programów szczepień na dużą skalę, do których potrzebują „pomocy operacyjnej”.

Grupa Siedmiu głównych krajów uprzemysłowionych, która na Szczycie Przywódców w czerwcu zobowiązała się do przekazania miliarda szczepionek, potwierdziła dziś swoją gotowość do „pójścia naprzód” w kierunku wypełnienia tego zobowiązania.

Chiny ułatwią Afryce 1 miliard dawek

szef Chin, do walki z COVID-19 na kontynencie.

Wyglądać: Prezydent Chin obiecuje miliard dawek szczepionki na koronawirusa dla Afryki

Xi ogłosił to podczas telekonferencji otwierającej ósmą konferencję ministerialną Forum Współpracy Chińsko-Afrykańskiej (FOCAC), która ma na celu zacieśnienie relacji między obiema stronami, która odbywa się w Dakarze do wtorku.

„Aby przyczynić się do osiągnięcia celu wyznaczonego przez Unię Afrykańską, jakim jest zaszczepienie 60% populacji afrykańskiej przeciwko COVID-19 do 2022 roku, ogłaszam tutaj, że Chiny dostarczą Afryce dodatkowy miliard dawek szczepionek”Chiński prezydent powiedział, który sprecyzował, że ta oferta obejmuje „600 milionów darowizn i 400 milionów w innych formach, takich jak wspólna produkcja chińskich firm i odpowiednich krajów afrykańskich”.

Ponadto Xi, którego kraj twierdzi, że do tej pory dostarczył około 200 milionów dawek do pięćdziesięciu krajów Unii Afrykańskiej, powiedział: „Chiny wdrożą dziesięć projektów zdrowotnych dla krajów afrykańskich i wyślą 1500 lekarzy i ekspertów zdrowia publicznego”.

ONZ zaniepokojona „izolacją” RPA

Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres powiedział dziś, że jest „głęboko zaniepokojony izolacją krajów południowej Afryki” w obliczu nowych ograniczeń w podróżowaniu nałożonych przez pojawienie się formuły Omicron.

W swoim przesłaniu Guterres odnosi się do odwołania lotów z RPA w ostatnich dniach, które ogłosiło wiele krajów.

Guterres po raz kolejny skrytykował nierówną dystrybucję szczepionek na świecie, a w szczególności niski poziom szczepionek na kontynencie afrykańskim, który jest „pożywką dla wariantów” wirusa Covid-19.

„Krajów afrykańskich nie można obwiniać za nieetycznie niski poziom szczepionek dostępnych w Afryce, ani też nie należy ich karać za identyfikowanie i udostępnianie światu ważnych informacji naukowych i zdrowotnych” – mówi Guterres, odnosząc się do wczesnego ostrzeżenia Amnesty International. Rząd RPA po odkryciu nowego wariantu wirusa.

Pierwszy przypadek odkryto w Hiszpanii, gdzie liczba wypadków się nasila

, wykryty przez Służbę Mikrobiologiczną Szpitala Gregorio Marañón w Madrycie.

Wyglądać: Omicron: Hiszpania potwierdza pierwszy przypadek nowego wariantu koronawirusa u podróżnika z RPA

Serwis wskazuje na swoim koncie na Twitterze, że jest podróżnikiem z RPA, który według władz regionalnych w Madrycie ma 51 lat i wrócił 28 listopada z łagodnymi objawami.

Pacjent, który przebywał w izolacji podczas kwarantanny, wrócił z RPA w ostatnią niedzielę z przerwą na postój w Amsterdamie.

Liczba przypadków koronawirusa w Hiszpanii stale rośnie, podczas gdy wymagania dotyczące paszportu Covid są powszechne w życiu codziennym.

Wskaźnik zakażeń osiągnął 199 przypadków na 100 tys. mieszkańców w ciągu ostatnich czternastu dni, po weekendzie, w którym zgłoszono 22 911 nowych zakażeń, co jest wysoką liczbą w kraju, gdyż nie przekroczyła od sierpnia ubiegłego roku 20 tys. w weekend. wydany dzisiaj.

Ta liczba naraziłaby Hiszpanię na ryzyko infekcji, zgodnie ze wskaźnikami stosowanymi przez ten kraj jeszcze kilka dni temu, które zostały skorygowane, aby nadać większą wagę innym, takim jak presja szpitalna.

standardowo

wiedzieć więcej

________________________________

Polecany film

Micron: O tym właśnie wiadomo
Pojawił się nowy typ COVID-19: mikron, mutacja wirusa zidentyfikowana niedawno przez południowoafrykańskich naukowców. W tym filmie opowiemy Ci wszystko, co do tej pory wiadomo.

To może Cię zainteresować

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.