ONZ potępia warunki panujące w więzieniach na Haiti

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

W raporcie Zintegrowanego Biura Narodów Zjednoczonych na Haiti (BINOH) ubolewali, że więźniowie mieli tylko 0,24 metra kwadratowego do przeżycia „nieco więcej niż powierzchnia krzesła”, otrzymując tylko jeden posiłek dziennie.

W tych okolicznościach liczba zgonów w więzieniach wzrosła w porównaniu z poprzednimi latami, a organ, który odnotował 97 zgonów w 2022 r., potwierdził 20 z nich w czerwcu.

Labino zauważył, że obecne warunki w więzieniach są nie do przyjęcia i stwarzają poważne obawy dotyczące praw człowieka.

Oprócz poważnych niedoborów żywności w więzieniach, dostęp zatrzymanych do opieki medycznej praktycznie nie istnieje, przy czym na 1016 osadzonych przypada tylko jeden lekarz, a środki medyczne są ograniczone i ograniczone.

W tym kontekście więźniowie są prawie całkowicie zależni od opieki zapewnianej przez organizacje charytatywne, których warunki przetrzymywania są same w sobie „torturami”, powiedzieli.

Skrytykowali również, że dzienny budżet na każdego zatrzymanego wynosi 106 tykw (około 86 centów), ale w praktyce system więzienny wydawał tylko cztery tykwy (nieco ponad trzy centy) dziennie na jednego więźnia od listopada do maja.

W obliczu tej sytuacji Organizacja Narodów Zjednoczonych zachęcała państwo do podjęcia skutecznych i pilnych działań na rzecz poprawy warunków więziennych oraz zapewnienia tym instytucjom zasobów finansowych, ludzkich i materialnych.

Ponadto zaznaczyli, że problemu przeludnienia nie da się rozwiązać bez obniżenia wskaźników przedłużającego się aresztu tymczasowego, które przekraczają 83 proc. osób pozbawionych wolności.

Agencja skrytykowała, że ​​„wcześniej ten wskaźnik nie był tak wysoki”, potępiając, że niektórzy więźniowie są przetrzymywani przez ponad trzy lata bez procesu za drobne przestępstwo, podczas gdy inni czekają prawie 10 lat.

Jha / An

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.