ONZ rozpoczyna kampanię na rzecz pomocy Filipinom po tajfunie

ONZ rozpoczyna kampanię na rzecz pomocy Filipinom po tajfunie

Poinformował o tym dzień wcześniej Koordynator-Rezydent ONZ w tym kraju, Gustavo Gonzalez, który przedstawił szczegóły planu wprowadzonego przez wielostronną organizację, aby pomóc tam najbardziej potrzebującym.

Powiedział, że pieniądze trafią do 530 000 ludzi na obszarach najbardziej dotkniętych cyklonem, którzy potrzebują czystej wody i innych usług zdrowotnych.

Gonzalez podkreślił, że prawie trzy miliony Filipińczyków potrzebują pomocy, w tym milion dzieci.

Tymczasem jest około 631 000 przesiedleńców i około 200 000 domów zniszczonych przez tajfun Ray, który nawiedził Filipiny w zeszłym tygodniu.

Według koordynatora rezydentów ONZ, cyklon był niszczycielski i wielu z nich pilnie potrzebuje teraz schronienia, czystej wody i żywności.

Ze swojej strony koordynator ONZ ds. reagowania kryzysowego Martin Griffiths ogłosił przeznaczenie 12 milionów dolarów na szybką reakcję z Centralnego Funduszu Reagowania Kryzysowego organizacji wielostronnej.

Powiedział, że ten przydział pomoże 220 000 wrażliwych Filipińczyków poprzez interwencje w zakresie bezpieczeństwa żywności, ochrony, wody, warunków sanitarnych i higieny, zarządzania obozami, schronienia i logistyki.

Sklasyfikowany jako super tajfun i najgorszy tajfun, jaki nawiedził archipelag w tym roku, Rai uderzył na wyspy południowo-środkowych Filipin od czwartku do soboty w zeszłym tygodniu, ale dziesiątki tysięcy ludzi wciąż jest odciętych przez powodzie i autostrady. .

Filipiny co roku doświadczają około 20 burz i tajfunów. Najbardziej niszczycielski był Haiyan, w którym w 2013 roku zginęło około 7300 osób.

ACL / IFB

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *