ONZ tworzy fundusz dla Afganistanu w obliczu braku gotówki – Prensa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Agencja informacyjna Pajhwok powiedziała, że ​​celem jest zastrzyk gotówki afgańskim rodzinom, aby mogły przetrwać tę zimę.

Achim Steiner, administrator Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP), powiedział, że Niemcy zobowiązały się do wniesienia do funduszu 50 milionów euro (58 milionów dolarów) i są w kontakcie z innymi darczyńcami w celu mobilizacji środków.

Wskazał, że Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju oszacował koszt działań do pokrycia w ciągu pierwszych 12 miesięcy na około 667 milionów dolarów.

Steiner na konferencji prasowej w Genewie ostrzegł o potrzebie interwencji i stabilizacji gospodarki ludowej, oprócz ratowania życia, musimy ratować źródła utrzymania.

W przeciwnym razie zimą iw przyszłym roku będziemy mieli do czynienia ze scenariuszem, w którym miliony Afgańczyków nie będą mogły pozostać na swoich ziemiach, domach i wioskach i przetrwać. Nietrudno zrozumieć implikacje.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy ogłosił we wtorek, że afgańska gospodarka skurczy się w tym roku nawet o 30 procent, co prawdopodobnie jeszcze bardziej podsyci kryzys uchodźczy, który dotknie sąsiednią Turcję i Europę.

Po przejęciu władzy przez talibów miliardy aktywów Banku Centralnego Afganistanu za granicą zostały zamrożone, a dostęp do środków z międzynarodowych instytucji finansowych zawieszony, choć pomoc humanitarna była kontynuowana.

Bankom w Azji Środkowej kończą się pieniądze, urzędnicy nie pobierają opłat, a ceny żywności poszybowały w górę.

jha / abm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *