Opozycja antypolityczna – Puebla

Opozycja polityczna, niezadowolona z treści i form rządów proponowanych przez Prezydenta RP, składa się z elity biznesowej, która wybrała Claudio X.Tak do Meksyku– Jako przedstawiciel i rzecznik czołowych liderów organizacji biznesowych, Consejo Mexicano de Negocios (CMN), Consejo Coordinador Empresarial (CCE) i Coparmex; Koalicja partii udających się do Meksyku – PRI, PAN, PRD – jest jedyną, która przyjęła ich wezwanie do politycznej platformy swojej organizacji, aby konkurować w czerwcowych wyborach, decydując się na prześledzenie głównych cech ich polityki opozycji i wyreżyserowany. , w pierwszej kolejności przez PAN i jej przedstawicieli; Intelektualiści należący do prawicy, zawsze na czele z Hectorem Aguilarem, Enrique Krause i Jorge Castanedą; prawie wszystkie media, które w tym celu zamieniły swoje kotwice informacyjne i dowcipy w analityków politycznych krytykujących działania rządu; Wszyscy zebrali się w świętej krucjacie, aby stawić czoła Czwartemu Projektowi Przemiany.

Cztery okoliczności zbiegają się i wywierają wpływ, dzięki czemu X. González ma moc popierania, podsłuchiwania i podporządkowywania wielkich korporacji, partii pro-biznesowych, organicznych intelektualistów i wielkich mediów: po pierwsze, nierozerwalny związek polityczny jego ojca Claudio X. Gonzalez Laporte z byłym prezydentem Meksyku Carlosem Salinasem de Gortari; Po drugie, jego siła i wpływ polityczny w biznesie: „Claudio X. Gonzalez Laporte jest jednym z najbardziej wpływowych biznesmenów w Meksyku. Przewodniczy Radzie Dyrektorów Kimberly Clark de México oraz Meksykańskiej Radzie Biznesu (CMN), dawniej Radzie Meksyku. Przedsiębiorców, który skupia kierownictwo najważniejszych firm w kraju.(…) Jako prezes CMN reprezentuje jedną z siedmiu organizacji z głosem i głosem w Komitecie Wykonawczym Rady Koordynacji Biznesu (CCE).CMN obejmuje kierownictwo między innymi Grupo Posadas, Industrias Peñoles, FEMSA, Alfa, Bachoco i Banamex i Bimbo.Był lub był w zarządach Grupo Carso, América Móvil, Alfa, Televisa, General Electric, Unilever, Grupo México, Home Depot, Kellog’s Company i JP Morgan Internacional.” (https://www.milenio.com/negocios/quien-es-claudio-x-gonzalez) (Digital Millennium 3.10.2014); po trzecie, kontrola, jaką Saliniści sprawują nad prawnym i politycznym funkcjonowaniem federalnego sądownictwa i konstytucyjnie niezależnych organów; Po czwarte, fundusze na działalność polityczną „przyjaciela” pana X pochodzą z Ambasady Stanów Zjednoczonych w Meksyku.

González Guajardo jest prawnikiem z Escuela Libre de Derecho i podobno posiada zarówno tytuły magistra, jak i doktora prawa i dyplomacji na Fletcher School of Law and Diplomacy na Uniwersytecie Tufts. Był założycielem kilku stowarzyszeń obywatelskich, takich jak Mexicanos Primero, Bécalos, Mexicanos Contra la Corrupción y la Imunidad; współzałożyciel i były prezes Fundación Televisa; Urzędnik publiczny przez dziewięć lat w Prezydencji Republiki oraz w Ministerstwie Rolnictwa i Pracy; Był częścią negocjatorów NAFTA. Kieruje Biurem Śledczym i Sporów Strategicznych AC. A w dzisiejszych czasach zapowiada utworzenie nowej grupy „obywatelskiej” do ingerencji w wybory stanowe w 2022 r. o nazwie „Cirena” (Citizens to Save the Nation), której plan ma na celu „być mniej atrakcyjnym niż Frena, ale bardziej skutecznym w swoim proces polityczny”. Dociśnij partyzanckiego Movimiento Ciudadano, autorstwa Dantego Delgado, by przyłączył się do bloku opozycyjnego. Gilberto Lozano, przywódca Friny, nazywa go najemnikiem.

– reklama –

Centralne znaczenie egoizmu pana X — istniałby silny powód, by nigdy nie pisać jego drugiego imienia — uniemożliwia blokowi opozycyjnemu postęp w tworzeniu narodowego projektu politycznego, który można przedstawić Meksykanom jako realną alternatywę i lepszą niż ta, którą oni żal. . Ta wada organizacyjna jest z jednej strony powodem, że nie ma wiarygodnego argumentu politycznego przeciwko czwartej zmianie, a brak ten jest wulgarny i antypolityczny zaopatrywany w obelgi, intrygi i zastraszanie. Z drugiej strony, postaci tej udaje się w rzeczywistości stać się czarnym koniem w kandydaturze na prezydenta w 2024 roku, pokonując, dzięki tym wszystkim wspierającym ją wpływom, aspiracje, które mogą mieć inni obywatele, tacy jak Ricardo Anaya i Salinas. . Pliego, Lorenzo Córdoba, Margaritę Zavalę, Arturo Zaldívara, Ricardo Monreala lub innych, którzy wierzą, że w obecnych warunkach politycznych kraju mają wystarczające cechy i przewagi, aby zakwestionować tak ważną nominację.

Może to być wyliczenie zniewag, jakim w tamtym czasie byli narażeni przeciwnicy prezydenta, ich propozycje polityczne, działania rządu, poparcie innych narodów i rządów itp.; Tych, którzy nie uciekają przed swoimi wyznawcami, którym powierzono upokarzający tytuł Katedry. W debacie legislacyjnej na temat różnorodności fiskalnej, przedstawicielka federalna PAN Teresa Castell powiedziała prawodawcom Moreny, że są „tak samo głodni jak ich prezydent”. Pomijając fakt, że wyrażenie to nie przystoi popularnej aktorce ze względu na jej pozorną pogardę i klasę, kiedy to robi, nie zdaje sobie sprawy, że taka złowroga ekspresja stanowi całkowitą obronę głodnych, którzy spowodowali straszną nierówność społeczną to sprawiło, że Meksyk stał się krajem tak niesprawiedliwym. Szukasz do tego ogólnego biura?

Brak własnego projektu, polityczna apatia i ideologiczne sieroctwo skłoniły partie do przyjęcia komercyjnego podejścia Towarzystwa Sí por México; I że wielu senatorów w całej Ameryce Łacińskiej podpisało tak zwaną Kartę Madrycką. Ta przerwa parlamentarna wysłała jednego z jego doradców do Europy na indoktrynację od skrajnie prawicowych partii w Hiszpanii, Francji, na Węgrzech iw Polsce; co nie miałoby nic szczególnego, gdyby nie charakter takiej „edukacji” opartej na przyjmowaniu za granicę, jej praktykowaniu w Meksyku, koncepcji politycznych dotyczących historii i ekonomii opartych bardziej na postprawdzie niż na danych obiektywnych i historycznych. Jak podniósł Vox 13 sierpnia, upamiętniający hiszpański podbój: „W taki dzień jak dzisiaj 500 lat temu dywizja Hiszpanów pod dowództwem Hernána Cortesa i lokalnych sojuszników dokonała kapitulacji Tenochtitlan. Hiszpania zdołała wyzwolić miliony ludzi od krwiożerczych reżim i terror Azteków Dumni z naszej historii”. Celem opozycji nie jest więc gromadzenie elementów do zaproponowania nowej wizji społeczeństwa, ale wypracowanie nowych metod zakłócania i destabilizowania praktyki rządów prezydenta, który legalnie doszedł do władzy w naszym kraju.

Odkryli swoje ograniczenia w kontaktach z ludnością pracującą, wynikające z arogancji i nieuczciwości, z jaką sprawowali i sprawowali władzę polityczną, ekonomiczną i medialną przeciwko nim; Przeciwnicy pogardzają Q4; Trzymając się poszukiwania powrotu do przeszłości, uciekają się do konspiracji: jeśli nie mogą zbliżyć się do ruchów ludowych, robią wszystko, co w ich mocy, i skupiają się na skłonieniu tych ruchów do konfrontacji z prezydentem i jego projektem społecznym. Nie osiągając pożądanych rezultatów, przywódca opozycji, pan X, podjął decyzję o zwróceniu się do fortecy politycznego aktywizmu w Internecie – Twittera – aby wyrazić połączenie jego politycznej myśli filozoficznej i myśli, którą czuje. Jego najlepszy argument za przekonywaniem ludności do korzyści płynących z ich pozycji politycznej: „Tak zwana 4A, wielka farsa, źle się skończy, bardzo źle. Musimy zwrócić uwagę na wszystkich tych, którzy poprzez działanie lub zaniechanie zachęcali do obecne czyny i czyny złodziei. A oni skrzywdzili Meksyk. Nie zapominajmy, kto stanął w obronie niszczycielskiej populistycznej tyranii”. (sic!). W 140 postaciach bogata Salinista sprawiła, że ​​widmo Brudnej Wojny w Meksyku w latach 70. powróciło, a jej współcześni rozpętali krwawe dyktatury Videli, Pinocheta, Stroessnera i Somozy. Zagrożenie brutalną przemocą jako najsilniejszy argument dla Meksykanów, aby „zbliżyć się do prawicy”, jest najlepszym przykładem polityki antyopozycyjnej.

– reklama –

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *