Opozycja w RPA stara się zjednoczyć przeciwko Afrykańskiemu Kongresowi Narodowemu

Opozycja w RPA stara się zjednoczyć przeciwko Afrykańskiemu Kongresowi Narodowemu

Siedem grup politycznych, które wezmą udział w tym spotkaniu, to Sojusz Demokratyczny (DA), główna partia opozycyjna w kraju, Partia Wolności Inkatha, Front Wolności Plus, AcciónSA, Narodowa Partia Wolności, Zjednoczony Ruch Niezależny i Narodowe Spektrum Impreza. .

Według oświadczenia prokuratora okręgowego partie opozycyjne będą szukać realnej drogi do uzyskania większości 50% + 1 w głosowaniu, co jest niezbędne do „sformowania rządu bez ANC, EFF” (Bojowników o Wolność Gospodarczą). Może „zapewnić pomyślną przyszłość wszystkim mieszkańcom RPA”.

Jak wynika z tekstu, liderzy tych siedmiu organizacji odbyli w ciągu ostatnich dwóch miesięcy serię spotkań rozpoznawczych, aby położyć podwaliny pod ogólnokrajową konferencję, na której przywódcy partii opozycyjnych mogą negocjować statut przed wyborami, dodaje GIVES.

Ważnymi punktami przewidywanej agendy są uzgodnienia wartości i zasad, którymi docelowo będzie się kierować rząd koalicyjny, sformułowanie wspólnego minimalnego programu pracy, zasad udziału w nadchodzącej kampanii wyborczej oraz formuły formowania rządu. w puszce.

Prokurator okręgowy mówi w dokumencie, że wybory w 2024 r. „oferują mieszkańcom Republiki Południowej Afryki bezprecedensową okazję do wybrania nowego rządu, który może wyprowadzić kraj z wielu kryzysów, przed którymi stoi”.

I po raz pierwszy od 1994 roku spodziewają się, że obecna partia rządząca straci większość, gdy wyborcy pójdą do urn w przyszłym roku.

Przy wsparciu większości mieszkańców RPA ANC rządzi krajem jako partia rządząca od czasu ustanowienia demokracji po zakończeniu apartheidu.

ANC jest obecnie liderem koalicji rządowej, w skład której wchodzą SACP (Południowoafrykańska Partia Komunistyczna) i Konfederacja Związków Zawodowych Kosatu.

pam/mv

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *