Orange Polska kończy proces tworzenia spółki światłowodowej z APG

Orange Polska kończy proces tworzenia spółki światłowodowej z APG

Po tym, jak kilka dni temu Komisja Europejska (KE) zatwierdziła przejęcie wspólnej kontroli nad FiberCo, Orange ogłosił, że sfinalizował sprzedaż swoich 50 procent udziałów w działalności APG w zakresie światłowodów.

Za tę transakcję Orange Polska otrzymał 897 mln zł (235 mln dolarów), czyli pierwszą część płatności. Pozostała część zostanie rozliczona w latach 2022-2026. Będzie to jednak zależeć od stopnia realizacji ustalonego harmonogramu budowy sieci.

Operator podkreślił, że partnerstwo z APG zapewni elastyczność w budowie sieci światłowodowej w Polsce, szczególnie na obszarach pozbawionych szybkiego Internetu, a jednocześnie pozwoli na natychmiastową redukcję poziomu zadłużenia Orange.

W kwietniu ubiegłego roku Orange Polska i APG ogłosiły utworzenie FiberCo, wspólnej spółki (każda będzie miała po 50%-50% udziałów), która będzie starała się wspierać rozwój światłowodów na obszarach kraju, w których dostęp do szerokopasmowego Internetu jest ograniczony.

FiberCo zintegruje 2,4 mln linii, w tym 1,7 mln domów, które zostaną wdrożone w ciągu najbliższych kilku lat.

Transakcja o wartości 605 mln euro została zrealizowana po przeprowadzeniu konkurencyjnego procesu mającego na celu znalezienie długoterminowego partnera.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *