Orange restrukturyzuje swoje przywództwo w Hiszpanii przed połączeniem z MásMóvil | komp

Grupa Orange ogłosiła dziś powołanie dwóch jej dyrektorów generalnych do kierowania dwoma jej najważniejszymi rynkami, w tym przypadku Francją i Hiszpanią, w ramach fuzji jej krajowego oddziału z MásMóvil, w transakcji wartej ponad 18 000 milionów euro.

W ten sposób Ludovic Pitch, obecny dyrektor finansowy Orange na Bliski Wschód i Afrykę, obejmie stanowisko dyrektora generalnego Orange Hiszpania od kwietnia 2023 r.

Ze swojej strony Jean-François Valacher, obecny dyrektor w Hiszpanii, będzie kierował Orange France od kwietnia i będzie nadal uważnie śledził działalność Orange Hiszpania jako członek zarządu, a także będzie nadzorował proces licencjonowania jednej formacji . wspólny projekt Z MasMobile.

W rzeczywistości Valacher będzie przewodniczącym rady dyrektorów wspólny projekt, której CEO będzie Meinrad Spenger, obecny CEO MásMóvil. Ze swojej strony Beach będzie dyrektorem finansowym nowej firmy.

Fuzja jest już analizowana przez Komisję Europejską, która ma rozszerzyć przegląd o drugą fazę. Obie grupy już wierzą, że skończy się to dopiero w drugim semestrze roku.

Ludovic Petsch, weteran menedżera francuskiego operatora, ma dyplom z rachunkowości, finansów i administracji biznesowej. Swoją karierę w Grupie Orange rozpoczął w 1994 roku, a od 2000 roku zajmował różne stanowiska w różnych pionach tej grupy, w tym w spółkach zależnych w Hiszpanii. W szczególności przez ponad sześć lat pełnił funkcję Dyrektora Finansowego Wanadoo w Hiszpanii, w tym czasie przyczynił się do rozwoju, transformacji i sukcesu działalności Orange w tym kraju.

W 2006 roku dołączył do centrali Grupy France Télécom (Orange) w Paryżu jako Dyrektor Finansowy Pionu Biznesu Stacjonarnego i Internetowego Grupy. Cztery lata później przeniósł się do Rumunii, gdzie objął stanowisko Dyrektora Finansowego i Sekretarza Generalnego Orange. Podobnie w 2013 roku został mianowany Dyrektorem Finansowym Grupy Mobistar (obecnie Orange Belgium), jednego z głównych graczy na rynku telekomunikacyjnym w Belgii i Luksemburgu. W 2016 roku przejął odpowiedzialność, którą obecnie pełni, jako CEO i CFO na Afrykę i Bliski Wschód Grupy Orange, obecnej w 18 krajach.

Jean-François Valacher jest dyrektorem generalnym Orange Hiszpania od września 2020 roku i doprowadził firmę do wzrostu, czyniąc z niej operatora numer dwa na rynku hiszpańskim z ponad 20 milionami klientów.

Absolwent École Polytechnique i École Nationale Supérieure des Communications w Paryżu, ma za sobą już długą karierę w Orange. Przed pobytem w Hiszpanii Jean-François Valacher był dyrektorem generalnym Orange Polska (2016-2020) oraz dyrektorem generalnym Orange Rumunia (2011-2016) w spółce zależnej Orange ds. doradztwa telekomunikacyjnego Sofrecom i Wanadoo w Holandii. W latach 90. zajmował różne stanowiska w France Telecom Group (obecnie Orange).

Powołanie obu dyrektorów podkreśla znaczenie operacji w Hiszpanii dla Grupy Orange.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *