Organizacja Narodów Zjednoczonych ostrzega, że ​​w 2023 r. jedna trzecia ludności świata nadal nie będzie miała dostępu do Internetu

Organizacja Narodów Zjednoczonych ostrzega, że ​​w 2023 r. jedna trzecia ludności świata nadal nie będzie miała dostępu do Internetu

Genewa, 12 września (Ifecom). – Według najnowszych danych Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU), Stanów Zjednoczonych w 2023 r. około 2,6 miliarda ludzi, czyli około jedna trzecia światowej populacji, będzie pozostawać w trybie offline i nie będzie mieć dostępu do Internetu. Agencja Narodów. Technologia narodów.

Liczba ta stanowi niewielki spadek w porównaniu z 2,7 miliarda osób pozostających bez dostępu do usług w 2022 r.

Wręcz przeciwnie, około 5,4 miliarda ludzi (67%) jest już online, co stanowi największą liczbę osób z dostępem do Internetu w historii.

Jednak pomimo tego osiągnięcia ITU przestrzegła, że ​​obecne tendencje nie wystarczą, aby zapewnić osiągnięcie celu, jakim jest „powszechna i znacząca” łączność do 2030 r., i nalega, aby w celu przyspieszenia postępu potrzebne są „ciągłe wysiłki”.

„Ta poprawa łączności to kolejny krok we właściwym kierunku i kolejny krok w kierunku nie pozostawienia nikogo w tyle, wspierając Cele Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych” – wyjaśniła Doreen Bogdan-Martin, Sekretarz Generalna Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego, w komunikacie tej organizacji oświadczenie.

Według szacunkowych danych wzrost łączności był największy w krajach o niskich dochodach, gdzie liczba użytkowników Internetu wzrosła w zeszłym roku o około 17%, mimo że mniej niż jedna trzecia populacji tych krajów korzysta z Internetu.

„Liczby te podkreślają znaczenie pomiarów i śledzenia danych, abyśmy wiedzieli, na czym skoncentrować nasze wysiłki, aby do roku 2030 wszyscy mogli w sposób znaczący połączyć się z Internetem” – powiedział Cosmas Lakisson Zavazava, dyrektor Biura Rozwoju Telekomunikacji ITU.

Ponadto dyrektor ITU podkreśliła, że ​​cel na rok 2030 ma na celu umożliwienie wszystkim użytkownikom czerpania korzyści, jakie może przynieść era transformacji cyfrowej, zwłaszcza że technologie takie jak sztuczna inteligencja stają się dziś coraz bardziej powszechne.

Podkreślił również znaczenie Internetu, który jest ekonomicznie dostępny dla wszystkich, a także potrzebę wyposażenia użytkowników w „niezbędne umiejętności cyfrowe”, które zapewniają późniejsze „bezpieczne i satysfakcjonujące” korzystanie z Internetu.

Agencja ds. komunikacji ONZ blisko współpracuje ze swoimi partnerami, aby zapewnić osobom aktualnie podłączonym do Internetu niezbędne umiejętności i wiedzę do korzystania z Internetu – narzędzia, które uważają za „niezbędne” do zdobywania informacji oraz dostępu do możliwości zatrudnienia i edukacji. Aficom

AIG/ABC/GLA

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *