Organizacja Narodów Zjednoczonych szuka sposobu na przyspieszenie realizacji Agendy 2030

Organizacja Narodów Zjednoczonych szuka sposobu na przyspieszenie realizacji Agendy 2030

W następstwie sobotniego wezwania do mobilizacji, w najbliższą niedzielę działania zmienią kurs i skupią się na tym, jak najlepiej wspierać kraje w przyspieszeniu realizacji celów zrównoważonego rozwoju.

Dzień rozpocznie się otwierającą sesją plenarną, która posłuży jako dyskusja panelowa na temat pilności chwili, znaczenia tego, co jest możliwe i konieczności zbiorowego działania.

Celem, zdaniem zastępcy sekretarza ONZ Aminy J. Mohammed udowadnia, że ​​postęp transformacyjny jest możliwy i faktycznie ma miejsce, jednocześnie generując przywództwo, wsparcie i dynamikę.

Obietnica „niepozostawiania nikogo w tyle”, jedna z zasad Agendy Rozwoju, znajduje się w poważnych tarapatach, ponieważ pomimo pewnego postępu nadal istnieją luki w realizacji 17 celów, takich jak wyeliminowanie głodu i skrajnego ubóstwa do 2030 r., organizacja stwierdziła.. – ostrzegł w niedawnym komunikacie prasowym.

Od tego weekendu prezydent ONZ António Guterres spotyka się z wieloma podmiotami społecznymi, aby nakłonić je do współpracy nad planem działania.

Na kilka godzin przed udziałem światowych przywódców w otwarciu sesji wysokiego szczebla Zgromadzenia Ogólnego w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku odbywa się już owocna wymiana zdań z podmiotami społecznymi.

Grupy młodzieżowe, organizacje kobiece, burmistrzowie, działacze społeczni i liderzy biznesu łączą siły, aby zwiększyć wsparcie dla Agendy 2030 przed Szczytem w sprawie Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Wydarzenie, które odbędzie się w dniach 18 i 19 września, jest głównym tematem tygodnia wysokiego szczebla, którego celem jest skierowanie świata z powrotem na drogę ku bardziej ekologicznej, czystszej, bezpieczniejszej i bardziej sprawiedliwej przyszłości dla wszystkich.

Ponadto wyznaczy półmetek realizacji celów zrównoważonego rozwoju, pomiędzy ich uruchomieniem w 2015 r. a ostatecznym terminem realizacji w 2030 r.

meem/ebr

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *