Organizacja Narodów Zjednoczonych: Zgromadzenie Ogólne w celu omówienia dzisiaj kwestii palestyńskiej

Organizacja Narodów Zjednoczonych: Zgromadzenie Ogólne w celu omówienia dzisiaj kwestii palestyńskiej

Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych poświęci dziś spotkanie, aby omówić kwestię palestyńską, podczas gdy izraelskie ataki na Strefę Gazy nasilają się i odnotowują setki ofiar śmiertelnych wśród cywilów.

Na sesję wystąpili przedstawiciele Nigru i Algierii przy ONZ, pełniąc funkcję przewodniczącego Grupy Organizacji Współpracy Islamskiej i przewodniczącego Grupy Arabskiej w Nowym Jorku.

W liście do prezesa stowarzyszenia Volkan Bozkir obie delegacje wyraziły głębokie ubolewanie z powodu niebezpiecznego pogorszenia się sytuacji na okupowanych terytoriach palestyńskich, w tym we Wschodniej Jerozolimie, z powodu nielegalnej polityki i praktyk Tel Awiwu.

Trwają konfrontacje między Izraelem a Strefą Gazy

W przesłaniu powiedzieli, że ataki armii izraelskiej na palestyńską ludność cywilną pochłonęły setki niewinnych istnień, spowodowały wielkie cierpienia i zagroziły międzynarodowemu pokojowi i stabilności.

Z tego powodu zażądali zwołania Zgromadzenia Ogólnego w ramach punktu porządku obrad 38 w sprawie Palestyny ​​i punktu 37 w sprawie sytuacji na Bliskim Wschodzie.

W minioną niedzielę Sekretarz Generalny ONZ António Guterres wyraził na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa swoje głębokie zaniepokojenie liczbą ofiar śmiertelnych, cierpień i strat materialnych w ostatnich dniach na okupowanych terytoriach palestyńskich.

Ponadto tytuł ponownie wezwał strony do unikania ognistej retoryki i powstrzymania przemocy, ponieważ zapowiada wzrost niestabilności w całym regionie.

Stany Zjednoczone wzywają Izrael do powstrzymania eskalacji w obliczu silnej presji

W międzyczasie minister spraw zagranicznych i emigrantów w Palestynie Riyad Al-Maliki wezwał Radę Bezpieczeństwa do wymierzenia sprawiedliwości w sprawie zbrodni popełnionych przez Izrael na jego ludności.

Podczas swojego linku wideo minister spraw zagranicznych potępił, jak siły wojskowe w Tel Awiwie dokonują egzekucji na całych rodzinach na terytoriach okupowanych i nadal wypędzają Palestyńczyków z Jerozolimy.

Al-Maliki podkreślił, że takie czyny są zbrodniami przeciwko ludzkości i tak się nazywa, a władze izraelskie muszą wziąć na siebie odpowiedzialność i zaprzestać swojej polityki kolonialnej.

Chociaż Rada Bezpieczeństwa kilkakrotnie zajmowała się tą kwestią, nie udało jej się wydać żadnego oświadczenia w tej sprawie.

Według źródeł dyplomatycznych, delegacja Stanów Zjednoczonych – jedna z pięciu stałych członków z prawem weta – trzykrotnie blokowała deklarację wzywającą do zaprzestania działań wojennych, mimo poparcia ze strony pozostałych członków.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *