Oscar 2023: Reżyser i bohaterka „Argentyny 1985”, nominowana do nagrody za najlepszy film międzynarodowy, chodzi po dywanie w nadziei na zdobycie nagrody | kino | rozrywka

Oscar 2023: Reżyser i bohaterka „Argentyny 1985”, nominowana do nagrody za najlepszy film międzynarodowy, chodzi po dywanie w nadziei na zdobycie nagrody |  kino |  rozrywka

Peter Lanzani, jeden z mistrzów Argentyna, 1985jedyny latynoamerykański film fabularny nominowany do Oscara dla najlepszego filmu międzynarodowego, przyznał, że płakał przed ceremonią wręczenia nagród.

Lanzani, jego współpracownik Ricardo Darín i reżyser Santiago Miteri podzielali swój entuzjazm, podkreślając „ludzkie” podejście filmu w wywiadzie dla TNT.

Daniela Vega, Ricardo Darín i Eugenio Derbez zostali zaproszeni do utworzenia Akademii, która przyznaje Oscary

Argentyna, 1985 Opowiada historię prokuratora generalnego Julio Stracery i jego zastępcy Luisa Ocampo, którzy stawiają przed sądem członków junty wojskowej, która utworzyła dyktaturę uciskającą naród argentyński w latach 1976-1982.

Pomimo powagi sprawy pozostali stali członkowie funkcji sądowniczej odmówili udziału, więc Stracera i Ocampo musieli pracować z zespołem studentów.

Darren podkreślił treść filmu, mówiąc: „Podejście jest głęboko ludzkie, pamięta wszystkich ludzi, którzy cierpieli… Dziś pośród całego tego hałasu nie zapominamy o tym”.

Podczas występów na czerwonym dywanie donieśli również, że zostali powitani gwizdami i salutami przez grupę Argentyńczyków w koszulkach piłkarskich gaucho na chodniku przed czerwonym dywanem.

Argentyński film fabularny został nominowany z Zamknąć (Belgia), Nic nowego na froncie (Niemcy), Hej (Polska) i Cicha dziewczyna (Francja). Niemiecki film zdobył nagrodę. (i)

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *