Oskary to jedna z najbardziej latynoskich imprez w historii

Los Angeles (USA), 26 marca (EFE). Po przerwaniu przez epidemię Oscary pokażą swoją siłę w najbliższą niedzielę jedną z najbardziej latynoskich imprez w swojej historii, między nominacjami Penelope Cruz i Javiera Bardema oraz występami muzycznymi Sebastiana Yatry, Becky G i Luisa Fonsiego.

Wielu Hiszpanów bez wątpienia zabrzmi na czerwonym dywanie, a także antywojennych wystąpień na Ukrainie, które pojawią się na uroczystości, której główną funkcją jest świętowanie kina, ale ze świadomością, że skupiają oni uwagę połowy świata zawsze zaangażowanego w politykę .

W rzeczywistości jedna z jej prezenterek, Amy Schumer, przyznała niedawno, że zasugerowała producentom, by prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski pojawił się za pośrednictwem wideorozmowy.

Jej obecność nie została potwierdzona, chociaż potwierdziła, że ​​podczas ceremonii dołączy kilka komentarzy na temat „obecnych warunków”.

Schumer poniesie ciężar imprezy, ale podzieli ten ciężar z dwójką komików, Reginą Hall i Wandą Sykes. Byłby to pierwszy raz, kiedy ponownie gościła Oscara po trzech kolejnych latach bez mistrza ceremonii.

Tych trzech komików spróbuje odnowić imprezę, której coraz mniejsza liczba widzów zaczyna niepokoić Akademię Hollywood.

Ubiegłoroczna impreza, z której z powodu pandemii usunięto kofeinę, przyciągnęła na żywo 10 milionów widzów. Był to najniższy poziom w historii, prawie 60% niższy niż w roku poprzednim.

Przygotowywany jest również niesamowity zestaw na powrót koncertu do Dolby Theatre po zeszłorocznych obchodach, które odbyły się na Union Station w Los Angeles, gdzie pandemia osłabła.

Białe i niebieskie odcienie otoczą scenę i pierwsze stoły, które ją otaczają, podobnie do tradycyjnego projektu Złotych Globów. „Magiczna brama do przyszłości” – powiedzieli urzędnicy według magazynu People.

I chociaż wszystko jest gotowe i obie partie po imprezie wrócą do normy, widmo Covida nadal zagraża partii, a Akademia Hollywood wzmocniła swój protokół w obliczu wzrostu liczby przypadków BA. Hrabstwo Angeles… Anioły w dniach ostatnich.

Wymagane będą testy PCR i każdy, kto wykaże pozytywny wynik między 0 a 5 dni przed ceremonią, nie będzie mógł uczestniczyć. Procedury dotarły na próby, które były zamknięte dla mediów.

Dużo muzyki i dużo hiszpańskiego, aby zwiększyć publiczność

Ale mając pewność, że wszystko jest w porządku, oczekuje się, że koncert, oprócz humoru, ma mnóstwo muzyki, która nada ton ponad trzygodzinnej imprezie.

Sebastian Yatra, Beyoncé, Reba McIntyre, Billie Eilish i jej brat Phineas wykonają utwory nominowane do nagrody Best Original Song. Będzie mu brakować tylko Van Morrisona, który również był nominowany, ale nie jedzie do LA, ponieważ jest w trasie.

Pojawienie się kolumbijskiej Yatry z „Dos oruguitas” z „Encanto” byłoby szczególnie godne zapamiętania, ponieważ piosenka oscarowa była rzadko śpiewana po hiszpańsku.

Ostatnia piosenka w 2017 roku, kiedy Natalia LaForcad, Gael García Bernal i Miguel zaśpiewali „Remember Me – Recuérdame” po angielsku i hiszpańsku, temat filmu „Coco”.

A w przypadku poprzedniej piosenki trzeba cofnąć się do 2005 roku, kiedy Antonio Banderas i Carlos Santana wykonali „Al otro lado del río”, piosenkę Jorge Drexlera, która zdobyła Oscara.

Ale oprócz tego będzie więcej latynoskich aktorów, ponieważ Becky G, Luis Fonsi, Mauro Castillo, Carolina Gitan, Diane Guerrero, Adassa i Stephanie Beatriz zagrają We Don’t Talk About Bruno, a także z Incanto i jednego z jego największe przeboje Disney w ostatnich dziesięcioleciach.

Osiem nagród z Gali

I jako negatywny punkt, partia już wzbudza kontrowersje, nawet nie zaczynając.

Spośród 23 kategorii, które składają się na Oscary, osiem zostanie ogłoszonych przed rozpoczęciem transmisji telewizyjnych.

Kategorie, których to dotyczy, to: Najlepszy film dokumentalny, Najlepszy montaż, Najlepszy makijaż i fryzura, Najlepszy projekt produkcji, Najlepszy dźwięk, Najlepszy film krótkometrażowy, Najlepszy krótkometrażowy film animowany i Najlepsza ścieżka dźwiękowa.

Zmiana zmniejszy frekwencję Hiszpanów na ceremonii, ponieważ obejmuje ona sekcje, w których Hiszpanie Alberto Iglesias (za ścieżkę dźwiękową do „Madres Paralelas”), Alberto Milgo (aspirujący do najlepszego krótkometrażowego filmu animowanego za „Wycieraczka”) i Chilijczyk Hugo Powalczy Covarrubias (nominowany do ścieżki dźwiękowej do „Madres Paralelas”) O tę samą nagrodę z „Bestią”).

Na decyzję zareagowali jako dzban zimnej wody wśród niektórych kandydatów, którzy zagrozili bojkotem ceremonii.

Wręcz przeciwnie, ceremonia poświęci kilka minut na uhonorowanie „najpopularniejszego” filmu roku, zgodnie z głosowaniem w mediach społecznościowych.

(c) EFE .Agencja

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.