Ośmiu finalistów i Maria Pinktzon, nagroda za całokształt twórczości

Ośmiu finalistów i Maria Pinktzon, nagroda za całokształt twórczości

Pasjonujesz się projektowaniem? Nagrody DesignEurope Awards 2023 błyszczą za ich talent i kreatywność

Wraz z rozwojem społeczeństwa i stawianiem czoła coraz bardziej złożonym wyzwaniom, projekt stał się Niezbędne narzędzie do rozwiązywania problemów i poprawy jakości życia ludzi. A jeśli mówimy o miejscach, które wyróżniają się wieloletnimi tradycjami w tym segmencie, to zdecydowanie musimy wspomnieć Europa Jak Kolebka znanych projektantów i ruchów awangardowych który pozostawił trwały ślad w historii.

Nie tylko wzornictwo stało się głównym motorem innowacji, ale stało się Odgrywa kluczową rolę w gospodarce europejskiej. Według ostatnich badań, sektory są intensywnie projektowane W latach 2017-2019 wygenerował 13% wszystkich miejsc pracy w UE i przyczynił się do powstania 16% PKB.. Dane te pokazują znaczący wpływ determinacji na tworzenie miejsc pracy i wzrost gospodarczy na kontynencie.

Jednak Europa była również pionierem w promowaniu ochrony wzorów i uznawaniu ich za cenne aktywa intelektualne. the Nagrody DesignEuropeOrganizatorem jest Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (euibus), jest przykładem tego, jak doskonałość we wzornictwie przemysłowym może być celebrowana i uznawana. Nagrody te podkreślają znaczenie kreatywności i jakości w projektowaniu Honorują najbardziej innowacyjnych projektantów i produkty, które kształtują przyszłość branży.

Czwarta edycja rDesignEuropaOdbędzie się 5 września w Berlinie I właśnie ogłosiła finalistów, a także nagrodę Lifetime Professional Achievement Award, którą w tym roku otrzyma szwedzka projektantka Maria Pinktzon.

Delegatura UE ds. Własności Intelektualnej ma swoją siedzibę w Alicante.

Ośmiu finalistów

Aktualną wersję nagród otrzymało ok 700 zgłoszeń z 43 krajów Za dwie kategorie nagrody: „Małe i wschodzące firmy” z jednej strony oraz kategorię „Przemysłowe” z drugiej strony. Ośmiu zawodników pochodzi z siedmiu krajów europejskichs (Austria, Chorwacja, Estonia, Węgry, Włochy, Polska i Słowenia). Obejmują one zarówno znane marki, takie jak Smeg, Cleveron, Sobocan i Nowy Styl, jak i nowsze marki, takie jak Jarsty, Mindful Design and Craft, Remigo i Hard Body Hang.

Produkty reprezentują szeroki wachlarz sektorów, takich jak kawa, sprzęt AGD, meble biurowe, logistyka, kuchnia, mobilność i sport. wszystkie produkty Stawiają na zrównoważony rozwój i wpływ społeczny oraz wyznaczają nowe standardy w branży projektowej.

nagroda „Małe i wschodzące firmy” Jest przyznawana najlepszym projektom zarówno małych firm, jak i startupów. Poniższe projekty są Finaliści w tej kategorii:

 • Garcetti (Włochy): Zintegrowany pojemnik systemu gotowania. (Jarsty Srl; Projektant: Giuseppe Maurizio Scotella)
 • Ekspres do kawy Mindful Design (Austria): Zestaw do filtrowania i serwowania kawy. (Świadome projektowanie i rzemiosło, projektant: Petra Viser)
 • RemigoOne (Słowenia): Zintegrowany zaburtowy silnik elektryczny. (Remigo, DO; Projektant: Ojda Bertok)
 • ZigZag Boulder (Węgry): Zewnętrzny modułowy system ścian wspinaczkowych. (zawieszenie twardego ciała); Projektant: H3Hungary Kft./ Erdélyi, Tamás)

nagroda „przemysłowy” Zapoznaj się z projektami dużych i średnich firm. Poniższe projekty są Finaliści w tej kategorii:

 • Clefron 402 (estoński)Zautomatyzowany punkt odbioru zamówień internetowych. (Cleveron AS; projektant: Lauri Hirvesaar)
 • Super automatyczny ekspres do kawy (Włochy): Ekspres do kawy, który miele ziarna i przygotowuje do siedmiu różnych rodzajów kawy. (Smeg Spa, styliści: Vittorio Bertazzoni, Matteo Pazzicalopo, Raffaella Mangiarotti)
 • The Performer Movo (Chorwacja)Kompaktowe miejsce do pracy zdalnej. (Sobukan Do, projektant: Sobukan Design Studio)
 • WithME (Polska)Krzesło biurowe do współpracy, które zapewnia wyrafinowane środowisko pracy przy minimalnych regulacjach. (Nowy Styl sp. z oo; Projektant: Martin Ballendat, Design Ballendat)

Szwedzka projektantka Maria Pinktzon.

Maria Pinktzon, Projektuj, aby zaspokoić podstawowe potrzeby

Od kultowego dzbanka do kawy używanego przez stewardessy SAS, po dobrze znane noże Tupperware,Marii Benston Od lat jest kluczową postacią w projektowaniu zorientowanym na użytkownika. the Zdobywca nagrody DesignEurope 2023 Professional Careers Award Uznana w całej Europie i na świecie za innowacyjne i ergonomiczne projekty przedmiotów codziennego użytku. Jego prace łączą łatwość użytkowania i funkcjonalność z estetyką i silnym poczuciem etyki.. Wiele jego prac koncentrowało się na projektowaniu przyborów dla osób niepełnosprawnych lub z upośledzeniem ruchowym i stało się kamieniami milowymi w projektowaniu włączającym.

według niego Christian Archambault, dyrektor wykonawczy Delegatury Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej:Nagrody DesignEuropa podkreślają efektywne wykorzystanie wzornictwa i sposób, w jaki się to robi Ich ochrona pomaga wspierać rozwój gospodarczy, społeczny, kulturalny i środowiskowy. Ta edycja daje nam możliwość uhonorowania ośmiu wyjątkowych finalistów z branży i małych startupów, a także pracy Marii Benktzon nagrodą za całokształt twórczości. Innowacyjne, ergonomiczne i przyjazne konsumentom projekty artykułów gospodarstwa domowego Marii przyczyniły się do wykazania, że ​​integracyjne, integracyjne projektowanie tworzy lepsze środowisko dla wszystkich”.

On Jury Nagrody składają się z Eksperci w dziedzinie projektowania, naukowcy, specjaliści ds. własności intelektualnej i byli laureaci. głowiasty Isabelle Verilhack, Szef Biura Europejskich Stowarzyszeń Projektantów (BEDA) oraz Dyrektor ds. Innowacji i Spraw Międzynarodowych miasta Saint-Etienne UNESCO, jego członkowie stają przed trudnym zadaniem wyłonienia spośród najwybitniejszych finalistów zwycięzców, którzy zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali 5 września.

Czy wiedziałeś….?

 • Nagrody przyznawane są projektom, które są komercjalizowane Chroniony zarejestrowany wzór wspólnotowy (ZWW)Prawo własności intelektualnej (IP) zarejestrowane w EUIPO i ważne we wszystkich 27 państwach członkowskich Unii Europejskiej.
 • W 2023 roku minie 20 lat, odkąd do unijnego Urzędu Własności Intelektualnej zaczęły napływać zgłoszenia wzorów, Pierwszym był dobrze znany kalkulator Casio.
 • W europejskim przemyśle projektowym istnieje znaczna różnica między płciami: W UE jest tylko 24% projektantek, które zarabiają średnio o 13% mniej niż ich koledzy.
 • Chociaż w tym roku nie ma hiszpańskiego finalistyW poprzedniej edycji nagrodę Kariery Zawodowej zdobył Katalończyk Andre Ricard, a finalistą została firma meblarska Actiu z Castalla.

Stało się Połączony I żywy

Wydarzenie będzie transmitowane online i będzie można je oglądać na żywo na tej stroniewięc jeśli jesteś pasjonatem projektowania… nie możesz przegapić tego spotkania!

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *