Ośrodki Studiów Zaawansowanych w Polsce prowadzą badania dotyczące ostatnich migracji

Profesor Marcin Stonowski. (Zdjęcie dzięki uprzejmości).


Profesor przyjeżdża do Wenezueli prosto z Polski Marcin StonowsekJestem polskiego pochodzenia, dyrektor Centrum Zaawansowanych Studiów Ludności i Religii oraz profesor demografii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Badacz prowadzi projekt „The Migration Crisis in Latin America: Coping and Coping Strategies for Venezuelan Migrants and Their Families and the Threat of the Global Migration Crisis”, finansowany przez Narodowe Centrum Nauki w Polsce.

Stonowski TWspółpracuje również z Pew Research Center w Waszyngtonie i Statistics Denmark przy projektach związanych z imigracją, religią i demografią.

Publikował artykuły w wiodących czasopismach naukowych na temat demografii, religii i kapitału ludzkiego, w tym Nature, The Lancet, Population and Development Review.

Jego zainteresowania w tych badaniach koncentrują się na oczekiwaniach ludności i kapitału ludzkiego, migracji i segregacji przestrzennej, demografii religijnej, zmianach przekonań i postaw, różnorodności etnokulturowej oraz tworzeniu kapitału ludzkiego dla Wenezuelczyków.

obok nauczyciela stonowski, Nauczycielka przyjeżdża do swojego kraju pochodzenia Silvana GomezPrawnik specjalizujący się w prawie międzynarodowym i zarządzaniu projektami. Dyrektor Latynoamerykańskiego Centrum Kultury w Polsce, jeden z głównych promotorów kultury latynoamerykańskiej w Polsce, laureat programu „Polska Pomoc 1014” i twórca programu „Polska Pomoc 1014” Polska debata w Wenezueli.

Jest także doradcą fundacji S4V dla niego
Budowanie potencjału organizacji pomocy humanitarnej w Wenezueli.

Obecnie jego zainteresowania koncentrują się głównie na planowaniu i zarządzaniu projektami oraz promocji i rozwoju kultury poprzez działania i zapytania do agencji rządowych, międzyrządowych i pozarządowych w celu uzyskania dokładniejszego obrazu zjawiska i jego przyczyn . Wenezuelskie migracje.

Gomez wykłada na Uniwersytecie Jagiellońskim w Polsce, jest współpracownikiem w Instytucie Cervantesa w Krakowie i jest częścią zespołu badaczy
Projekt kryzysu migracyjnego w Ameryce Łacińskiej z prof. Marcinem Stonowskim.

z komunikatem prasowym

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *