Ostatni dzień 30. Targów Książki odbędzie się w Hawanie

Ostatni dzień 30. Targów Książki odbędzie się w Hawanie

Hawana-. Spektakle literackie, teatralne i muzyczne, warsztaty i wyprzedaże wystaw to dziś ostatni dzień po 10 dniach działalności 30. Międzynarodowych Targów Książki w Hawanie.

Meksyk został wymieniony jako gość honorowy na Wielkim Festiwalu Literackim na wyspie, gdzie różne inicjatywy, które pozwoliły społeczeństwu poznać i pogłębić swoją kulturę, były różnorodne.

Wydarzenie to potwierdziło relacje między oboma krajami i ich rządami, które według minister kultury rządu Meksyku Alejandry Frausto wiążą się ze wspólnymi pragnieniami i nadziejami.

Instytucje takie jak Casa de las Américas poświęciły specjalny program swojemu programowi, którego celem jest gloryfikowanie obecności osobistości meksykańskich w publikacjach i archiwach Centrum.

Podmiot kultury był gospodarzem spotkania z pisarzem z kraju azteckiego Mario Bellatinem, który zaprezentował swoje książki „Dzikie teksty” i „Urugwajska księga umarłych” (Nagroda im. José María Arguedas, Casa de las Américas, 2015) oraz otworzył wystawę ¡Viva Meksyk! Meksykańska sztuka ludowa.

Prezes Kubańskiego Instytutu Pisarzy, Juan Rodriguez, podkreślił starania kubańskich instytucji kulturalnych, które pracowały nad ponad 900 arcydziełami literatury i wzięły w nich udział ponad 276 gości z 32 krajów.

Malarze, poeci, gawędziarze i inni profesjonaliści z branży zebrali się tutaj osobiście, aby podzielić się doświadczeniami, przestrzegając ograniczeń nałożonych przez Covid-19.

Głównym miejscem wydarzenia był zamek San Carlos de la Cabana, który przeniósł się między innymi przez historyczne centrum Hawany, Kubańską Bibliotekę Narodową im. José Martí, Kubański Pawilon oraz Związek Pisarzy i Artystów Kuby.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.