Ostatnia minuta wojny na Ukrainie, na żywo | NATO potwierdza, że ​​Rosja nie wycofa się, ale dąży do wzmocnienia swojej ofensywy na wschodzie | międzynarodowy

Trwają walki pod Kijowem, w Czernihowie i ostrzeliwanie w Donbasie

Rosyjskie siły nadal bombardują sporny region Donbasu ciężką bronią, podczas gdy ataki trwają nadal wokół Kijowa i innych dużych miast, takich jak Czernihów (na północy) i Charków (na wschodzie). Według agencji Urkrinform, różne administracje regionalne utrzymują, że prawie cały kraj wciąż cierpi z powodu różnego rodzaju ataków, mimo zapowiedzi Moskwy ograniczenia ofensywy na Kijów i kilka innych ważnych miast.

W przypadku Ługańska, niepodległej republiki na granicy z Rosją, władze twierdziły, że cały region został w nocy zbombardowany ciężką bronią i w zamachach zginęło siedem osób. A w tym regionie miasto Łysiczańsk było centrum rosyjskiego ataku w ciągu ostatnich dwóch dni, powodując dziesiątki obrażeń, a siedem osób zginęło dziś wieczorem w wyniku niedawnych bombardowań. Ukraińska agencja informuje, że pali się rafineria ropy naftowej w tym mieście.

Kilka rosyjskich pocisków uderzyło w skład ropy w środkowym obwodzie dniepropietrowskim i fabrykę asfaltu w sąsiednim Nowomoskowsku. W tym przypadku nie było ofiar śmiertelnych.

Bombardowanie dzielnic mieszkalnych trwa również w mieście Charków na wschodzie, a dzisiejsze bombardowanie uszkodziło rury gazowe i spowodowało pożar, który został ugaszony. W tym mieście Rosjanie zbombardowali dzielnicę Al-Dracci, w której zginęła jedna osoba i nadal ocenia się, czy było więcej ofiar. Władze regionalne wskazały na niemożność ewakuacji ludności z powodu ciągłego ostrzału, a dziesiątki wolontariuszy starają się nieść pomoc humanitarną.

W Chersoniu, zdobytym przez Rosjan południowym mieście, sytuacja jest stosunkowo spokojna. Erupcje miały miejsce, choć w odosobnieniu i na odległych obszarach, z dala od ludności.

W obwodzie donieckim, który również ogłosił się republiką, Rosjanie zbombardowali Mariinkę pociskami fosforowymi, Ukraina wydała donos, a kilka wyrzutni rakiet zostało wystrzelonych na inne miasta, takie jak Awdijewka, Horgijewka, Nowokalinow i Oritin.

Sytuacja w oblężonym Mariupolu na południowym wschodzie kraju, który od początku inwazji ucierpiała z powodu rosyjskiej blokady, praktycznie się nie zmieniła.

Żołnierze ukraińscy nadal toczą bitwy obronne w Czernihowie, gdyż wczoraj Rosjanie zbombardowali przedmieścia miasta. A w obwodzie kijowskim, gdzie znajduje się stolica kraju, rosyjskie bombardowania nadal trwają w sąsiednich miastach, takich jak Irbin, Makariv i osiedlach wzdłuż autostrady Żytomierzu. Starcia wybuchły również w społeczności hostelowej i bocha. (F)

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.