Ostatnia minuta wojny Rosji na Ukrainie na żywo

Ostatnia minuta wojny Rosji na Ukrainie na żywo

Siły ukraińskie kontynuują natarcie w pobliżu miasta Ropotyn w Zaporożu

Według źródeł ukraińskich siły ukraińskie nadal próbują rozszerzyć swój postęp w okolicach wsi Robotin, na południowy wschód od Zaporoża, po tym, jak udało im się przedrzeć przez rosyjską obronę.

Wysiłki skupiają się obecnie na rozbudowie przyczółka, tocząc się z walkami w pobliżu Werbowa, kilka kilometrów na wschód.

Dodał: „W pobliżu Wierbowa toczyły się ciężkie walki, a bardzo ciężkie walki toczą się w pobliżu okopów pierwszej linii obrony Rosjan. Walki toczą się głównie w południowo-zachodniej części osady, aż do wyżyn”. Wtorek 46. Brygada Ukraińska.

Kontynuował: „Wróg stawia zaciekły opór. Następuje ciągła zmiana pozycji. Niektórzy odpierają Rosjan, inni rozbudowują przyczółek”.

Obie strony intensywnie używają artylerii i dronów, aby zablokować natarcie drugiej strony, a sytuacja na linii frontu pozostaje bardzo niestabilna, według źródeł ukraińskich i zaznajomionych z sytuacją rosyjskich blogerów wojskowych.

„W południowej części Ropotynia, w kierunku Zaporoża, trwają ciężkie walki” – poinformował we wtorek w Telegramie rosyjski bloger wojskowy Vonkur Lisitsyn. „Wróg ściąga coraz większe rezerwy na ten teren, który jest bombardowany przez artylerię jednostek rosyjskich. A ukraińskie siły zbrojne zdołały posunąć się na linii Robotyne-Verbove w kierunku Ocherevate i Nowopokrovki.

Inny prorosyjski bloger, Dva Mayora, dodał, że siłom rosyjskim udało się zniszczyć część sprzętu podarowanego przez Zachód.

„Na froncie zaporoskim, na linii Ropotyn–Wierbow, trafiono kilka pojazdów opancerzonych afgańskich sił zbrojnych, w tym Leopard” – napisała we wtorek Mayura w Telegramie. „Ataki wroga skupiły się na Wierbowie”.

Ze swojej strony siły ukraińskie potwierdziły, że w dalszym ciągu posuwają się naprzód w regionie.

„W kierunku Robotyne-Nowoprokopivka Ukraińcy w dalszym ciągu wzmacniają się na wschód od osady. Wczoraj chłopcy zdobyli bardzo ważną twierdzę wroga. To była ciężka praca, prawie 5 dni walki, ale było konieczne” – 46. Brygada powiedział.

Generał powiedział, że Rosjanie „wzmocnili północną flankę między Ropotynem a Nowoprokopiewką i przesunęli tam swoje rezerwy, a trzeba działać w „niewygodnym” kierunku wschód-północny wschód.

„To ogranicza pole manewru, ale przynajmniej mężczyźni się poruszają” – dodał.

Władze Kijowa jak zwykle milczą na temat postępu militarnego na froncie. Sztab Generalny armii ukraińskiej ograniczył się do stwierdzenia, że ​​jej siły „kontynuują działania ofensywne w kierunku Bachmuta i Melitopola” i dodał, że wzmacniają swój postęp.

Co mówi MoskwaZe swojej strony rosyjskie Ministerstwo Obrony odrzuciło jakikolwiek ukraiński atak, twierdząc, że jego siłom udało się odeprzeć dwa ukraińskie ataki w pobliżu Ropoten.

„W kierunku Zaporoża jednostki zgrupowania sił rosyjskich, lotnictwa, artylerii i ciężkich systemów miotaczy ognia odparły dwa ataki 47. brygady zmechanizowanej Sił Zbrojnych Ukrainy w rejonie wsi Robotyn , obwód zaporoski.” Ministerstwo Obrony Rosji poinformowało w oświadczeniu opublikowanym dzisiaj, we wtorek.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *