Ostatnia minuta wojny Rosji na Ukrainie na żywo

Ostatnia minuta wojny Rosji na Ukrainie na żywo

Sekretarz stanu USA Anthony Blinken stara się podkreślić przed Radą Bezpieczeństwa ONZ koszty ludzkie wojny na Ukrainie

Sekretarz stanu USA Antony Blinken na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ podczas spotkania w sprawie Ukrainy, 20 września 2023 r. (Źródło: TIMOTHY A. CLARY/AFP via Getty Images)

Sekretarz stanu USA Antony Blinken starał się w środę zwrócić uwagę na straszliwe koszty ludzkie toczącej się wojny na Ukrainie, gdyż administracja Bidena stara się utrzymać poparcie dla Kijowa w obliczu rosnącej opozycji w Kongresie.

W przemówieniu podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ Blinken szczegółowo opowiedział o swojej wizycie w niegdyś okupowanym mieście Jahydnyj podczas swojej niedawnej podróży na Ukrainę, gdzie rosyjscy żołnierze przetrzymywali ponad 300 mieszkańców wsi, „głównie kobiety, dzieci i cywilów”. starszych ludzi” i przetrzymywał ich w piwnicy szkoły przez około miesiąc „i używał ich jako ludzkich tarcz”.

Opisał, że widział „dwie odręczne listy nazwisk na ścianie piwnicy”. Powiedział: „Jeden był dla mieszkańców wsi, którzy zostali rozstrzelani przez siły rosyjskie. Drugi był dla ludzi, którzy zginęli w piwnicy”.

Blinken mówił dalej: „Najstarsza ofiara miała 93 lata. Najmłodsza miała sześć tygodni”.

Opisał: „Rosjanie pozwalali na transport ciał tylko raz dziennie, więc dzieci, rodzice, mężowie i żony zmuszeni byli spędzać godziny obok ciał swoich bliskich”.

„Zaczynam tutaj, ponieważ z wygodnej odległości aparatu bardzo łatwo jest stracić z oczu znaczenie tego wydarzenia dla ukraińskich ofiar rosyjskiej agresji” – powiedział Blinken.

Blinken zauważył: „To właśnie wydarzyło się w jednym budynku, w społeczności na Ukrainie. Jest wiele innych podobnych budynków. „

Amerykański urzędnik przeszedł dalej do omówienia niedawnych rosyjskich ataków: „Tylko w zeszłym tygodniu Rosja zbombardowała budynki mieszkalne w Krzywym Rowie, spaliła magazyny pomocy humanitarnej we Lwowie, zburzyła silosy zbożowe w Odessie i zbombardowała osiem gmin w Sumach w ciągu zaledwie jednego dnia. ,” powiedział.

Blinken dodał: „Tak żyją ukraińskie rodziny na co dzień. To właśnie przeżyły podczas 575 dni tej inwazji na dużą skalę. To właśnie będą przeżywać jutro i pojutrze, gdy Rosja będzie prowadzić tę okrutną wojnę. ” On dodał.

Wysiłki czołowego amerykańskiego dyplomaty, by ukazać brzydką rzeczywistość wojny, mają miejsce przed podróżą prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego do Waszyngtonu i w czasie, gdy administracja przygotowuje się do potencjalnej bitwy o finansowanie z Kongresem w sprawie dalszego wsparcia dla wojny.

Blinken wypowiadał się także obszernie na temat naruszania porządku międzynarodowego przez Rosję, mówiąc swoim kolegom członkom ONZ: „Trudno sobie wyobrazić kraj, który okazuje większą pogardę Organizacji Narodów Zjednoczonych i wszystkim, co reprezentuje”.

Dodał: „I co więcej, pochodzi z kraju, który ma stałe miejsce w tej Radzie”.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *