Ostatnia minuta wojny Rosji na Ukrainie na żywo

Ostatnia minuta wojny Rosji na Ukrainie na żywo

Artyleria i ciągłe bombardowania uniemożliwiają obu stronom kontrolowanie terytorium

Mieszkańcy Kobiańska w obwodzie charkowskim na Ukrainie 28 września przechodzą obok uszkodzonych sklepów i budynków. (Foto: Roman Bilipi/AFP/Getty Images)

Ciężka artyleria i bombardowania powietrzne na liniach frontu na Ukrainie uniemożliwiają którejkolwiek ze stron kontrolowanie terytorium, a oficjalne i nieoficjalne raporty wskazują na bardzo niewielki ruch na wielu obszarach.

We wtorek ukraińskie wojsko poinformowało, że poprzedniego dnia miało miejsce 35 walk, a Rosjanie przeprowadzili 47 nalotów. Ukraina podała, że ​​zbombardowano ponad 100 osiedli.

W jednym z obszarów, gdzie Rosjanie rozmieścili wiele sił, w Kubiańsku (na północy), nie doszło do nowego rosyjskiego ataku, podczas gdy Rosjanie ponownie, na próżno, próbowali odzyskać terytorium na południe od Bachmutu, gdzie toczyły się jedne z najcięższych walk. Z wojny.

Obwód Bakhmut: Analitycy wskazali, że Ukraina próbuje przyciągnąć więcej sił rosyjskich do regionu Bachmut, aby złagodzić presję w innych miejscach.

Ołeksandr Borodin z 3. Oddzielnej Brygady Szturmowej powiedział w poniedziałek ukraińskiej telewizji, że „wróg próbuje odzyskać utracony teren. Byliśmy na to przygotowani. Stracili naprawdę ważne wysokości. Używają siły ognia – samolotów, artylerii, bezzałogowych statków powietrznych”. pojazdów – więcej niż piechoty.” Borodin powiedział, że wokół linii kolejowej na południe od Bachmutu trwają ciężkie walki, ale intensywna działalność wydobywcza ogranicza postęp.
Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało w poniedziałek, że rosyjskie jednostki udaremniły osiem ataków Ukraińców w regionie, stwierdzając, że „straty wroga wyniosły ponad 300 żołnierzy”.

Nie można zweryfikować twierdzeń żadnej ze stron.

Front Południowy: Na froncie południowym był niewielki ruch. Ukraińcy twierdzą, że rosyjskie kontrataki w okolicach Wierbowa i Małej Tokmashki nie powiodły się, sami jednak nie zapowiadają żadnych postępów.

Region Chersoniu na południu był świadkiem intensywnych bombardowań i ostrzałów moździerzowych przez rzekę Dniepr przez siły rosyjskie.

Administracja Wojskowa Obwodu Chersoniu podała, że ​​w kontrolowaną przez Ukraińców część Chersonia wystrzelono ponad 500 pocisków różnego rodzaju, z czego 60 spadło w mieście Chersoń i na jego przedmieściach.

PÓŁNOCNA OBRONA POWIETRZNA: W miarę zbliżania się zimy i oczekiwania Ukrainy na nową kampanię przeciwko jej infrastrukturze energetycznej, generał Serhij Naew, dowódca Ukraińskich Sił Połączonych, mówi, że Ukraina zwiększy liczbę mobilnej obrony powietrznej na północy.

W poniedziałek ukraiński doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Oleksij Daniłow powiedział CNN, że kraj nadal potrzebuje więcej „systemów obrony powietrznej, aby chronić naszą infrastrukturę… Jeśli mówimy o ochronie obiektów infrastruktury krytycznej, są to obiekty energetyczne, zaopatrzenie w wodę i paliwo”. i kompleks energetyczny.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *