Ostra krytyka Vargasa Llosy w związku z wypowiedziami puczu w Peru – Prensa Latina

Ostra krytyka Vargasa Llosy w związku z wypowiedziami puczu w Peru - Prensa Latina

Literacka Nagroda Nobla oświadczyła na międzynarodowym spotkaniu prawicowym, że w peruwiańskich wyborach doszło do oszustwa na korzyść zwycięzcy, Pedro Castillo, przy wsparciu rządu i kolegiów elektorskich, przeciwko neoliberalnemu Keiko Fujimori i wszystkim, co się robi. aby zapobiec objęciu prezydentury przez wiejskiego guru.

Pisarz Gustavo Faveron skomentował, że to, co powiedział pisarz, było kłamstwem, ponieważ „wybory były blisko, ale wynik jest całkowicie przejrzysty, a to, co peruwiański faszyzm robi z waszą pomocą i wykorzystywaniem waszego głosu i wizerunku, jest bolesnym zamachem stanu”.

„Byłoby to wstyd” – dodał – „że twoim ostatnim dziedzictwem powinna być arogancja, arogancja, wściekłość i arbitralny barbarzyński atak na głosowanie w prowincjach, rdzenną i biedną większość oraz pogardę dla tych, którzy zostali świeccy zapomniani rząd. Państwo tłumi nie tylko ich głosy, ale tylko widmo ich pragnień wyrażone w ich głosach”.

Byłem intelektualistą w kraju rządzonym przez głupców; „Dzisiaj stałem się myślicielem głupców” – dodał pisarz i naukowiec mieszkający w Stanach Zjednoczonych.

Znany dziennikarz Nicholas Locar powiedział w swoim programie telewizyjnym Exitosa, że ​​„to wstyd, że postaci takie jak Mario Vargas Llosa nadal wspierają kampanię, która powoduje ogromne szkody nie Pedro Castillo, ale Peru”.

Pozycję powieściopisarza skrytykowała także dziennikarka Patricia del Rio, która niedawno została wydalona z RPP Radio i Telewizja po tym, jak opublikowała zjadliwą krytykę uporu Fujimoriego, by odwrócić głosowanie Castillo.

W swoich wypowiedziach stwierdził, że „próba stworzenia atmosfery dyktatury w społeczności międzynarodowej, która może być później wykorzystana do usprawiedliwienia wszelkich wypaczonych działań przeciwko legalnie wybranemu rządowi, jest niebezpieczna i niemoralna”.

Niech delirium literackiej Nagrody Nobla przypomni nam, że zbytnie czytanie samo w sobie nie czyni nikogo lepszym. Ta kultura nie zawsze czyni ją ludzką; Czasami odpycha i mięknie. Pisarz Juan Manuel Robles zauważył, że oświecona miłość do własnej wolności może stać się najstraszliwszą paranoją.

Jorge Fresancho, poeta, piosenkarz i autor tekstów, pokazuje, że Vargas Llosa „zagubił się, być może nieodwołalnie, w labiryntach spiskowych fantazji i postprawdy, które dominują w niektórych zakątkach międzynarodowej skrajnej prawicy”.

Dziennikarz Jorge Pereira zauważył, że “Vargas Llosa otrzymał Nagrodę Nobla za jego rozgorączkowaną wyobraźnię, a nie za uczciwość”, dodając: “Jesteśmy świadkami jego moralnego i moralnego upadku oraz pierwszych oznak demencji. Jego nienawiść i rasizm wobec peruwiańskiego Profondo są oczywiste ”.

Pedro Castillo został wybrany w warunkach demokracji, czy to się podobało Vargasowi Llosie, czy nie. Katia Adol powiedziała, że ​​próba obalenia rządu nawet nie zaczęła być niedemokratyczna, gdziekolwiek spojrzała.

jha / pani / gdc

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *