Ostrzegali przed podobną antypalestyńską strategią izraelskich polityków

advierten-de-similar-estrategia-antipalestina-de-politicos-israelies

KAIR, 24 listopada (Prinsa Latina) Pełniący obowiązki premiera Izraela Jair Lapid i jego następca Benjamin Netanjahu to dwie strony tego samego medalu w traktowaniu Palestyńczyków pomimo przynależności do różnych partii, ocenia dziś egipski politolog.

Zastępca dyrektora generalnego Egipskiego Centrum Myśli i Studiów Strategicznych, Mohamed Ibrahim Al-Duwairi, potwierdził, że nie ma zasadniczych różnic w polityce obu państw.

Ekspert powiedział oficjalnej agencji prasowej Bliskiego Wschodu, że działania Lapida w dużej mierze pokrywają się z działaniami Netanjahu, który rządzi Izraelem od 15 lat.

Jako przykład podał trwającą kolonizację terytoriów okupowanych, aresztowania i zabójstwa Palestyńczyków oraz systematyczne ataki na meczet Al-Aqsa we Wschodniej Jerozolimie.

Podkreślił, że wypowiedzi Lapida o zasadzie rozwiązania dwupaństwowego to nic innego jak puste słowa, które nie zawierają żadnego mechanizmu realizacji, co jest tą samą logiką, którą przyjął Netanjahu za swojej kadencji.

Uważał, że chociaż były pewne różnice, dotyczyłyby one raczej kwestii taktycznych niż strategicznych.

Doueiri podkreślił, że lider prawicowego Likudu po ponownym objęciu władzy będzie trzymał silną rękę przeciwko Palestyńczykom, tak jak robił to w przeszłości.

Zapowiedział, że będzie kontynuował politykę władzy na terytoriach palestyńskich, nie czyniąc żadnych ustępstw, choć będzie musiał złagodzić bardziej radykalne posunięcia swoich sojuszników z formowania religijnego syjonizmu.

I wygrał ultra-nacjonalistyczną koalicję kierowaną przez Netanjahu w ostatnich wyborach w Izraelu, zdobywając 64 mandaty na 120 miejsc w parlamencie.

G/Rob

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.