Ostrzeżenie dotyczące łamania praw człowieka i protestów społecznych w Kolumbii

tpviolenciaEsmad

Bogota, misja, która bada, monitoruje i eskortuje punkty skupienia oraz pokojową demonstrację w Kolumbii, zaalarmowała dziś o poważnej sytuacji łamania praw człowieka i protestów społecznych w Cali.

Powiedział w oświadczeniu, że miasto było świadkiem „nowej sceny terroryzmu zaaranżowanej przez represyjne siły państwa kolumbijskiego i uzbrojonych obywateli, którzy bezkrytycznie strzelali do demonstrantów”.

W tekście wspomniano, że ta ostatnia odpowiedziała na wezwanie do narodowej mobilizacji z intensywnością i pokojem.

Dodał, że atak wymierzony był także w zgromadzenia, które od początku strajku narodowego, czyli 28 kwietnia, pozostały w punktach oporu, żądając podstawowych praw i gwarancji prowadzenia protestu społecznego dla wszystkich obywateli.

Odrzucają militaryzm w Kolumbii

Misja zwróciła uwagę, że od wczorajszego rozpoczęcia mobilizacji doszło do przypadkowych aktów przemocy wobec demonstrantów, w wyniku których w różnych okolicznościach zginęło co najmniej dziewięć osób.

Źródło podało również, że nadal jest nieokreślona liczba rannych, a także wielu zatrzymanych.

Podkreślił, że „strzelaniny z broni dalekiego zasięgu wielu cywilów przeciwko demonstrantom, którzy przebywali w różnych częściach miasta i prowadzili pokojowe akcje, były rejestrowane i dokumentowane na dużą skalę”.

Misja, w skład której wchodzili przedstawiciele organizacji społecznych i organizacji praw człowieka, towarzysze z Biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka w Kolumbii i inne podmioty, oświadczyła, że ​​ci cywile wykonują swoją pracę z pełną znajomością sił publicznych. .

Ostrzegł również, że istnieją dowody na ukrywanie tożsamości, tabliczek i odznak jako członków siły publicznej.

Odrzuciła również charakterystykę terroryzmu miejskiego o niskiej intensywności, którą określił prezydent Ivana Duque, na rzecz swobodnego wykonywania propozycji społecznej, a stamtąd legitymizowania wojskowego i sądowego rozmieszczenia przeciwko mieszkańcom Valle del Cauca, co stanowi wypowiedzenie wojny obywatelstwu, wspierając w ten sposób misja.

Na tej podstawie grupa skierowała pilne wezwanie do organizacji międzynarodowych i organizacji zajmujących się prawami człowieka, aby uruchomiły wszystkie dostępne kanały i środki w celu powstrzymania systematycznej i ciągłej rzezi dokonywanej przez siły państwowe w tym regionie kraju.

Oświadczenie zakończyło się wezwaniem społeczności międzynarodowej, organizacji wielostronnych i wszystkich demokratycznych rządów do zabrania głosu i podjęcia pilnych działań w celu powstrzymania nadmiernego użycia siły przez kolumbijskie siły zbrojne wobec ludności cywilnej.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *