Ostrzeżenie o bolesnych egzekucjach więźniów skazanych na śmierć w Stanach Zjednoczonych

Sekretarz Wykonawczy ALBA-TCP na Kubie na 22. Szczyt

Według Centrum Informacji o Karze Śmierci (DPIC) siedem z dwudziestu prób egzekucji było wyraźnie problematycznych lub trwało zbyt długo.

W jednym przypadku twierdzili, że wykonanie najdłuższego śmiertelnego zastrzyku w historii Stanów Zjednoczonych zajęło katom z Alabamy trzy godziny.

Podobnie w raporcie organizacji non-profit stwierdzono, że wdrażanie śmiercionośnych procedur było uciążliwe ze względu na niekompetencję, nieprzestrzeganie protokołu lub wady samych przepisów.

W czterech stanach – Idaho, Ohio, Tennessee i Karolinie Południowej – musiały zostać zawieszone, ponieważ urzędnicy nie mogli przestrzegać przepisów wykonawczych.

Głównym powodem niepowodzenia było „stosowanie medycznego modelu egzekucji, śmiertelnych zastrzyków, ale brak personelu medycznego do ich wykonania” – powiedział Michael Penza, profesor prawa na Case Western Reserve University w Ohio.

Powiedział, że oznacza to, że często brakuje im szkolenia w zakresie radzenia sobie z defektami.

Ponadto dodał, ponieważ osoby w celi śmierci często mają złą historię medyczną, taką jak choroba lub nadużywanie narkotyków, występują problemy techniczne z rozpoczęciem IV.

Raport DPIC pokazuje, że kara śmierci pozostaje odizolowana geograficznie w Stanach Zjednoczonych, a egzekucje wykonuje się w sześciu stanach.

Spośród nich tylko dwa, Teksas i Oklahoma, odpowiadały za ponad połowę wszystkich śmiertelnych wypadków.

Statystyki pokazują również dysproporcje rasowe w przypadkach kary śmierci, przy czym ośmiu Afroamerykanów na 18 zostało straconych w ciągu roku w sześciu stanach w całym kraju.

L / jeśli

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.