Ostrzeżenie o rozprzestrzenianiu się silnych narkotyków w Kanadzie

drogas

Narkotyk coraz częściej pojawia się w podaży nielegalnych narkotyków w tym północnym kraju, zauważyło Kanadyjskie Centrum ds. Narkomanii i Uzależnień (CCSA), ostrzegając przed rosnącą obecnością w podaży narkotyków silnymi syntetycznymi opioidami zwanymi nitazenami, które są „kilka razy silniejszy niż fentanyl.”

Nitazyny często pojawiają się nieoczekiwanie w lekach, które mają zawierać inne rodzaje opioidów, takie jak fentanyl, oksykodon i niemedyczne benzodiazepiny.

Zauważyła, że ​​substancja została po raz pierwszy zidentyfikowana w nieuregulowanej podaży narkotyków w Kanadzie w 2019 roku.

Centrum zauważyło, że chociaż nitazynę wykryto tylko w mniej niż jednym procencie próbek badanych przez Drug Analysis Service (HC DAS) w 2021 r., odsetek ten był „czterokrotnym wzrostem” w porównaniu z 2020 r.

Obecność nitazyny jest prawdopodobnie niedoceniana, powiedziała Sarah Conneval, analityk CCSA ds. badań i polityki, biorąc pod uwagę, że niektóre służby zajmujące się egzekwowaniem narkotyków w Kanadzie nie mają narzędzi do faktycznego wykrywania tego rodzaju substancji.

„Jednym z obaw jest to, że widzimy tylko wierzchołek góry lodowej” – ostrzegł w wywiadzie dla The Canadian Press, opublikowanym 21 maja.

Powołując się na dane z HC DAS, CCSA poinformowała, że ​​większość próbek zawierających nityzeny pochodziła z Ontario (64 procent), a następnie jedna czwarta próbek z Quebecu w 2021 r.

Według Stephanie Rea, rzeczniczki Biura Głównego Lekarza Orzekającego, cztery zgony w Ontario zostały bezpośrednio przypisane nitazynie.

Ria powiedziała kanadyjskiej prasie, że podczas badania dwóch innych zmarłych wykryto Nitazine, a śledztwo nadal trwa.

Public Health Canada poinformowało, że około 26 690 Kanadyjczyków zmarło z powodu przedawkowania związanego z opioidami między styczniem 2016 r. a wrześniem 2021 r., w najnowszej aktualizacji z marca.

wiersz / lb

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.