Otchłań piekła: wyjaśnienie zakończenia horroru Netflix | Sława

Oryginalna produkcja polska . Teraz kolej na piekło. Z czerwonej platformy Big N, która została wydana 26 października i już obiecała zhakować . Polski film zostaje dodany do listy dochodów za miesiąc październik 2022.

Pierwotnie zatytułowany i przetłumaczone na język angielski jako W filmie występuje Piotr Żurawski jako bezwzględny policjant, który zamieni mafię i typowych przestępców w ukryte organizacje, które wystawią na próbę jego zdolności i stabilność. U jego boku towarzyszą mu Olaf Lobazenko i Sebastian Stankovic.

Co wydarzyło się na końcu „Otchłani piekła”?

Po serii wydarzeń Marek rozpoczyna nowe życie w klasztorze. Tam dołącza do swoich nowych braci w egzorcyzmie dziewczyny i dzieją się niesamowite rzeczy. Następnie patrzył, jak mężczyzna rozbija lustro w swojej łazience, a potem wypadł mu jeden ząb. Kiedy ucieka ze swojego pokoju, włamuje się do gabinetu szefa, znajdując zdjęcia kobiet, butelki alkoholu i tajny pokój z telewizorem i taśmami wszystkich poprzednich egzorcyzmów.

„Otchłań piekła” dołącza do horrorów platformy streamingowej (Zdjęcie: Netflix)

Marek bada pokój egzorcyzmów i odkrywa, że ​​to było kłamstwo: łóżko porusza się, gdy wchodzisz na podłogę obok niego, wiatr jest właściwie ukrytym wentylatorem, a krzyż ma przełącznik, który go włącza. Znalazł nawet igłę, którą można wykorzystać do znęcania się nad pacjentami. Jakby tego było mało, uświadamia sobie też, że grupa księży kopie nowy grób. Kiedy udaje się do lochu kobiety poddanej egzorcyzmowi, nie znajduje jej i widzi tylko świeżą krew na łóżku. Wtedy przybył mnich o imieniu Piotr i poprosił go, aby zaczekał na niego w konfesjonale.

Inspiracja Pewtera i prawdziwa tożsamość Marka

W konfesjonale Piotr ostrzega Marka, że ​​jest obserwowany, bo czegoś szuka. Ponadto oświadcza, że ​​nie mógł się wydostać i że raz próbował, został złapany i surowo ukarany. Podobnie wskazuje, że wódz (wódz) ma kilka sposobów na wymyślanie własności i branie pieniędzy z Watykanu: im więcej egzorcyzmów, tym lepsze dochody. Nie tylko to, ale prezydent odurzył kobiety, aby uzasadnić, że zwariowały i umarły, tylko po to, by później zostać pochowane na cmentarzu.

Widząc, że Peter się przed nim otworzył, Marek zrobił to samo, dając jasno do zrozumienia, że ​​był oficerem milicji odpowiedzialnym za sprawę ośmiu zaginionych kobiet. Władze nie mogły interweniować bezpośrednio w klasztorze i wysłały go do śledztwa. Następnie mnich prosi go, aby znalazł sposób na wydostanie ich z tego miejsca żywych.

Sekret klasztoru

Podczas gdy Marek bada prawdę o tym, co dzieje się w klasztorze, zostaje odkryty. Kiedy jest na cmentarzu, pojawia się David, zakłada mu na głowę chustę i ogłusza go. Następnie widzimy bohatera przywiązanego do łóżka. Choć wydawało się, że dla niego wszystko się skończyło, udało mu się uciec z tego miejsca i dotrzeć do kuchni. Znalazł tam duże, śmierdzące garnki. Wkrótce dowiaduje się, że w rzeczywistości zamordowanym kobietom ścina się głowy. Czy jadłeś nawet ludzkie szczątki? Na miejscu pojawia się Peter i zabiera Marka do biblioteki.

Co ukrywa opat?  w
Co ukrywa opat? W „Otchłani piekła” (Zdjęcie: Netflix)

W bibliotece ujawniono niebezpieczną legendę ze starożytnej księgi o przybyciu Mukhtara. Zgodnie z historią wybrany urodzi się podczas zaćmienia i musi zostać zabity po urodzeniu. Jeśli jednak nie zostanie zabity, zje siedmiu grzeszników, wypije krew niewinnych, zamieni się w demona i zakończy świat, jakim go znają.

Marek był zszokowany, widząc w książce ten sam symbol na swoim ciele. Tymczasem Piotr zauważa, że ​​wszyscy w klasztorze wierzą, że to on jest osobą wymienioną w księdze. Facet nie wierzy w historię i po prostu chce uciec. Gdy oboje udają się do tajnego przejścia, Peter zdradza Marka i przykuwa go łańcuchami do studni pod budynkiem. Wokół niego gromadzą się duchowni, a ten pierwszy wyjawia, że ​​to on wysłał milicji anonimowy raport o zaginionych dziewczynach i to właśnie sprowadziło bohatera na miejsce.

Co w końcu stało się z Markiem?

Egzorcystka zostaje zabita na oczach wszystkich, potem piją jej krew, w tym także milicjanta. Ponieważ nic mu się nie stało, a nie zamienił się w demona, którego się spodziewali, Piotr dźgnął Marka nożem i wrzucił do studni, aby władze go nie szukały. Zabija też prezydenta i zastępuje go. Następnego dnia wszystkie ścięte ciała zostały skremowane na cmentarzu, podczas gdy Piotr przemawia do swoich braci.

Nagle Marek budzi się w studni i zamienia się w demona. Piotr zamarza i rozpada się. Mnisi próbują uciec, ale bestia również ich unieruchamia, latając nimi i obracając do góry nogami jak odwrócony krzyż. Potem wpatrywał się w posąg Jezusa Chrystusa, potrząsając głową, aby na nią spojrzeć. Nagle niebo eksploduje i pojawia się w nim portal do piekła.

Marek bada salę egzorcyzmów w
Marek bada komorę egzorcyzmów w „Otchłani piekła” (Zdjęcie: Netflix)

Postacie i postacie „Otchłani z piekła rodem”

  • Olaf Lobazenko jako Andrei Pryor
  • Sebastian Stankiewicz jako Brat Piotr
  • Lech Diblick jako Mnich Anthony
  • Rafał Iwanyuk jako mnich David

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *