Oto dziesięć oszałamiających, zwycięskich zdjęć z najważniejszego na świecie konkursu dronów

Oto dziesięć oszałamiających, zwycięskich zdjęć z najważniejszego na świecie konkursu dronów

Główny międzynarodowy konkurs fotografii lotniczej, Drone Photo Awards, ujawnił najważniejsze zdjęcia biorące udział w jego edycji 2023, które zwyciężyły w tym roku, w tym Must Resist, zdjęcie, na którym w Izraelu pojawiają się tysiące demonstrantów, ukrytych przez trzy imponujące banery.

Zwycięzcy dziewięciu kategorii składających się na te nagrody za zdjęcia z drona zostaną zaprezentowani od 30 września do 19 listopada w opactwie San Galgano we Włoszech. Spośród tysięcy zgłoszeń otrzymanych od uczestników z całego świata, te zdjęcia robią największe wrażenie i są uważane za najlepsze we wszechświecie.

Musisz się oprzeć

To był absolutny zwycięzca Drone Photo Awards 2023 i pokazuje tysiące protestujących w Tel Awiwie w Izraelu, ukrytych za trzema banerami wskazującymi ich ideały i powody ich walki. Autor jest lub kierowany.

Śpiący olbrzym

Ten obraz autorstwa Danu Barana nosi tytuł „Śpiący olbrzym” i przedstawia słonia spoczywającego na boku. „Jego pomarszczona szara skóra wydaje się bez wysiłku wtapiać w otaczającą roślinność, sprawiając wrażenie nieodłącznego elementu krajobrazu”. Tak powiedział autor.

Skýjasnúningur

Jeroen Van Nieuwenhove na swoim zdjęciu pokazał erupcję wulkanu Geldadalir na Islandii. Powiedział: „Tej nocy krater nadal wypluwał lawę w ilościach niespotykanych w poprzednich miesiącach. W ciągu kilku godzin od mojego przybycia ogromne erupcje ustały, a krater pokryła świeża lawa”.

Algieria

Jest to forma uprawy, która tworzy szczególny krajobraz dołów czekających na rośliny w regionie La Geria na kanaryjskiej wyspie Lanzarote. Zdjęcie Carlosa Solinisa Kamalesha.

Błogość plaży

Simon Heather, autor tego zdjęcia, mówi: „Słoneczniki przynoszą swoje lśniące ręczniki, ubrania i parasole na plaże portugalskiego miasta Cascais, tworząc cudownie mieniące się tło, gdy patrzy się z góry. Życie jest lepsze niż plaża!”

Atrakcja

W styczniu 2021 roku Nathan Paulin przeszedł po linie o długości 200 m i szerokości 2,5 cm na wysokości 2460 m we francuskich Alpach.

Otoczony falami

To zdjęcie zostało zrobione przez Ewana Aryawana i przedstawia widok z lotu ptaka basenu pływowego zbudowanego na platformie skalnej w Mona Vale, dzielnicy Sydney w Australii.

Wibrująca metoda cętkowana

Joanna Steidel jest autorką tego nagrodzonego abstrakcyjnego zdjęcia, które ukazuje wspaniałość lasów Southampton w stanie Nowy Jork w Stanach Zjednoczonych.

Pomnik wiecznej miłości

„Raking Rice” przedstawia pracę lekarza medycyny Tanveera Hasana Rohana, gdy pracownicy młyna ryżowego ręcznie suszą niełuskany ryż w Indiach.

stadion

„Wesołe boisko ukryte gdzieś na południu Polski ukazuje swoje piękno z góry przy pierwszym promieniu słońca. Chorzów słynie z kopalń i silnej miejskości dla architektury, więc bardzo kolorowy plac zabaw to swego rodzaju perła z ziemi i z ziemi powietrze też” – mówi Sebastian Burek, autor tego zdjęcia.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *