Oto najbardziej zauważalne niepowodzenia, jakie Kolumbia pokazała dotychczas w 2023 r

Oto najbardziej zauważalne niepowodzenia, jakie Kolumbia pokazała dotychczas w 2023 r

W swojej cotygodniowej kolumnie Clear Accounts Mauricio Galindo, redaktor ekonomiczny EL TIEMPO, przedstawia dziwne liczby związane z wiadomościami, które miały miejsce w ciągu ostatnich siedmiu dni. Z tej okazji nowa pomoc rządowa skierowana została do różnych sektorów, m.in. Niepowodzenia, które kolumbijska gospodarka objawia na różnych frontach oraz poziom braku ochrony majątku m.in. milionów Kolumbijczyków.

(Przeczytaj także: Analiza | Pokrycie dochodów obywateli a dochody solidarnościowe, wojna o dotacje)

Zasoby docelowe, w których można uzyskać pomoc

W zeszłym tygodniu toczyła się dyskusja dotycząca zmniejszenia liczby rodzin objętych przejściem na Dochód Obywatelski po zakończeniu Dochodu Solidarności. Równolegle z tą obniżką spodziewane są dotacje do ruchu, opłat za przejazd i przejazdów taksówkami.

powiązane tematy

Koszty tej pomocy (ponad 1,6 biliona pesos) sprawią, że co najmniej pół miliona dodatkowych rodzin zostanie objętych Programem Dochodów Obywatelskich..

(Może Cię zainteresować także: Rewitalizacja w 2022 r. wyciągnęła z biedy ponad 1,3 mln osób)

Jak daleko upadłeś?

Kilka kluczowych danych pokazuje słabość chwili obecnej. Na przykład skumulowany roczny eksport do lipca wyniósł 51 354 mln dolarów, co stanowi najniższy poziom od maja 2022 r.

Aktywność gospodarcza mierzona duńskim wskaźnikiem monitorowania zanotowała w lipcu poziom zbliżony do poziomu z kwietnia 2022 r., a inwestycje w drugim kwartale są najniższe od ostatniego kwartału 2020 r.

Niezabezpieczone aktywa miliarderów

Kolumbijczycy mają ponad 20 000 miliardów peso niezabezpieczonych aktywów. Według raportu w EL TIEMPO, opartego na danych Fasecolda, Tylko 1,8% nieruchomości kondominium posiada obowiązkowe ubezpieczenie, którego suma ubezpieczenia wynosi 320,9 miliarda funtów.

W ten sposób, jeżeli objęty ubezpieczeniem niewielki procent jest reprezentatywny, ryzyko objęte ubezpieczeniem powinno wynieść 20 500 miliardów P.

Miasta obejmujące całe kraje

Miastem o największej liczbie ludności na świecie jest Tokio, liczące 37,7 miliona mieszkańców. Mieszka tam, jak w całej Polsce, duża liczba ludzi. Delhi w Indiach znajduje się na trzecim miejscu z liczbą ludności wynoszącą 32,2 mln, a Kair (Egipt) jest na 12. pozycji z liczbą ludności wynoszącą 20,3 mln.

W tych dwóch miastach mieszka tyle samo mieszkańców, co całej populacji Kolumbii. Trzy największe miasta, Tokio, Dżakarta (Indonezja, 33,8 mln) i Delhi, mają tę samą populację co Wietnam, tylko nieco więcej.

Mauricio Galindo

Redaktor Ekonomiczny

10: @galmau


You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *