Otovo podwaja swoje przychody o 200% na całym świecie i planuje wejść do Portugalii, Wielkiej Brytanii i Austrii – międzynarodowy magazyn pv

Firma wygenerowała rekordowe przychody w wysokości 19 milionów euro (+200% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku) i marżę brutto w wysokości 4 milionów euro (+310%), podwajając sprzedaż i obiekty.

Otovo, norweska firma specjalizująca się w domowych instalacjach fotowoltaicznych na własny użytek, przedstawiła w czwartek wyniki za drugi kwartał 2022 r., wyznaczając rekordowe wyniki biznesowe. W Hiszpanii dodatkowo odnotował zysk po raz pierwszy od upadku w 2020 roku.

Hiszpania jest liderem w wynajmie systemów zużycia własnego. Ta formuła stanowi już ponad 50% formulacji przeprowadzonych przez Otovo w naszym kraju w drugim kwartale roku, co jest historyczną postacią dla firmy na naszym rynku.

Z drugiej strony firma odnotowała również znaczny wzrost liczby instalowanych systemów z bateriami: w Hiszpanii wybiera je 20% klientów. W skali globalnej odsetek ten wynosi aż 24%.

Wyniki drugiego kwartału 2022 r. również osiągnęły rekordowe liczby na całym świecie, ponieważ firma pobiła swoje rekordy w sprzedaży, instalacjach, przychodach i zysku brutto. W szczególności zrealizowane przychody są bliskie 19 mln euro, co stanowi 200% wzrost w porównaniu z tym samym okresem w 2021 r. Podobnie marża brutto osiągnęła 4 mln euro, czterokrotnie więcej niż rok temu.

Zanotowane dobre liczby odpowiadają momentowi boomu na energię słoneczną w Europie, który przewiduje dekadę wielkiej aktywności. Otovo jest obecne w Norwegii, Francji, Szwecji, Włoszech, Polsce, Niemczech i Hiszpanii, a wkrótce w Portugalii, Wielkiej Brytanii i Austrii. Zgodnie z tymi danymi, globalna sprzedaż Otovo również wzrosła w tym czwartym kwartale z 2398 podpisanymi kontraktami – dwukrotnie więcej niż w zeszłym roku -; A także liczba zrealizowanych obiektów, która obecnie wynosi 1 745 wobec 864 w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Dzięki większemu ekosystemowi instalatorów i większej pojemności niż kiedykolwiek wcześniej, Otovo zwiększyło instalacje o 20% sekwencyjnie od pierwszego kwartału 2022 r. io 102% w porównaniu do tego samego kwartału ubiegłego roku. Ponadto ogólna wartość obiektu wzrosła o 200% wraz ze wzrostem wielkości obiektu dzięki połączeniu większych systemów, większej ilości baterii i wyższych marż. Trwająca sprzedaż stworzyła solidny portfel projektów, a wraz z usprawnieniami operacyjnymi Otovo spodziewa się dostarczyć projekty o wartości ponad 48 milionów euro w drugiej połowie 2022 roku.

Ta treść jest chroniona prawem autorskim i nie może być ponownie wykorzystana. Jeśli chciałbyś z nami współpracować i chciałbyś ponownie wykorzystać niektóre z naszych treści, prosimy o kontakt: [email protected].

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.