Otwarcie Międzynarodowego Festiwalu Poezji w Hawanie

Otwarcie Międzynarodowego Festiwalu Poezji w Hawanie

Bibliobus, stowarzyszony z Centrum Kultury CubaPoesía. Zdjęcie: Międzynarodowy Festiwal Poezji w Hawanie/Facebook.

29. Międzynarodowy Festiwal Poezji w Hawanie rozpoczął się w poniedziałek bogatym programem koncertów, odczytów i wycieczek dla społeczności, który potrwa do 27 maja. prasa łacińska (PL).

Wydarzenie rozpoczęło się rano włoską wystawą „Iluzje” Eleonory Boselli, w siedzibie Centrum Kultury Cuba Poesia w Centrum Kultury Casa del Alba.

Równolegle program przewiduje rozwój „Światowych Spotkań Poetów w Obronie Ludzkości” oraz „Poeci przed wojną czy walką o pokój”, co jest próbą organizatorów „przekształcenia miasta w punkt odniesienia dla gatunku” – wskazuje PL.

W swoich pierwszych słowach kubański poeta Alex Buzides bronił, że festiwal odbędzie się „w wielu miejscach w tym samym czasie”, ponieważ „wszyscy podzielamy zamiłowanie do poezji jako wyrazu osiągnięć, wiedzy”.

Redaktor i poeta dodał: „Aby zrobić miejsce dla zwykłego człowieka, aby mógł się z nim połączyć przez szkoły podstawowe, uniwersytety i miasta, dlatego jest to festiwal folklorystyczny”.

Program przewiduje współpracę krajowych i zagranicznych poetów, którzy w roku setnej rocznicy urodzin José Martí, w 170. rocznicę jego urodzin, złożą hołd pisarce Viñi Garcíi Máróz.

W sali Rubén Martínez Villena odbędą się odczyty ku czci zmarłego w niedzielę w Hawanie w wieku 87 lat Antona Arovata, słynnego pisarza i laureata Narodowej Nagrody Literackiej (2000).

Anton Arafat: Mężczyzna krzyczy

Związek Pisarzy i Artystów Kubańskich przygotował pierwszego dnia imprezy powieść literacką kubańskich pisarzy Miguela Barneta i Nancy Morejon. Czytania również autorstwa Victorii Dutto (Rumunia), Tiago Floresa (Brazylia) i Husseina Habasha (Kurdystan).

W 29. sesji tego spotkania uczestniczą młodzi intelektualiści z Hiszpanii, Kolumbii, Meksyku, Urugwaju i Boliwii.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *