Otwarcie rynku 24 lipca 2023 r

Otwarcie rynku 24 lipca 2023 r
  • Indeks ogólny Świat MSCI W piątek odnotował spadek o 0,03%. W tygodniu naznaczonym początkiem sezonu wyników, słabością chińskiej gospodarki i rozluźnieniem tonu niektórych przedstawicieli Europejskiego Banku Centralnego, wskaźniki pokazały niewielkie zmiany. Najważniejszymi wydarzeniami w tym tygodniu są posiedzenia Fed i EBC, na które rynek zwrócił uwagę w nadziei, że nastąpi złagodzenie planu zacieśnienia monetarnego w świetle stopniowego łagodzenia napięć inflacyjnych. Tym samym główne giełdy na Wall Street wykazały niewielki ruch, indeks Nasdaq Composite wzrósł o -0,22%, S&P 500 o +0,03%, a indeks Dow Jones -0,01%.
  • W regionie Azji i Pacyfiku indeksy wykazują mieszane ruchy, ponieważ jedną z głównych wiadomości w zeszłym tygodniu była publikacja danych o inflacji w Japonii. W tym sensie czerwcowy CPI ponownie wzrósł, choć umiarkowanie (3,3% r/r wobec 3,2% szacowanych wobec 3,2% w maju). Wszystko to zwiększyło presję na Bank Japonii, który spotka się w tym tygodniu w celu rewizji swojej polityki pieniężnej. bardzo luźna. Ze swojej strony w Chinach katalizatory nadal mają na celu zatrzymanie straty Płatny której gospodarka przetrwa. W tym kontekście Shanghai Composite spadł o 0,17%, Nikkei 225 wzrósł o 1,17%, a Hang Seng spadł o 2,39%.
  • W Europie kontrakty terminowe spodziewają się sesji niedźwiedzich zmian. Inwestorzy przygotowują się na pracowity tydzień, ponieważ sezon wyników może osłabić komunikaty banku centralnego. W tym kontekście kontrakty terminowe na DAX spadły o 0,31%, a kontrakty na IBEX 35 o 1,21%, po bardzo krytycznych wynikach wyborów.
  • W przypadku instrumentów o stałym dochodzie wczoraj nastąpił wzrost wewnętrznej stopy zwrotu. Najważniejszymi wydarzeniami w tym tygodniu są posiedzenia Rezerwy Federalnej i Europejskiego Banku Centralnego. W tej chwili rynek nie oczekuje niespodzianek i przewiduje możliwość niemal 100% podwyżki oficjalnych stóp procentowych o 25 pb. W tych warunkach na początku sesji wewnętrzna stopa zwrotu niemieckich 10-letnich Bundów nie zanotowała znaczących zmian i ukształtowała się na poziomie 2,46%, a hiszpański indeks spadł o 1 punkt bazowy do 3,46%. Z drugiej strony rentowność Obligacje skarbowe Ze Stanów Zjednoczonych od 10 lat jest to nadal 3,85%.
  • Cena złota zbliżyła się do 2000 USD za uncję, rozpoczynając dzisiejszą sesję od spadku o 0,19% do 1962 USD. Z kolei cena ropy Brent spadła o 0,41%, do 80,55 USD za baryłkę. Na rynku walutowym kurs euro/dolar wynosi 1,1129. Dziś rośnie o 0,06%.
  • Indeks zmienności S&P 500 VIX spadł w piątek poniżej 14,0 punktów (-2,79%).

Powiązane wiadomości

Logistyka

W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy swojego roku obrotowego, od października 2022 do czerwca 2023 roku, spółka uzyskała Zysk netto w wysokości 193,4 mln euro, o 35,8% wyższy niż w poprzednim roku. the tania sprzedaż (dochód minus dostawy) Wzrósł o 38,3% do 1260,3 mln euro.

Logista to działanie na trzech nogach Skąd jest jeden Dystrybucja tytoniu Jest to główna część, reprezentująca ok 70% sprzedaży. Dodatkowo jest właścicielką firmy Transport i apteka które reprezentuje 30% zostawać. W Hiszpanii, Portugalii, Polsce i Holandii, w segmencie wyrobów tytoniowych i innych pokrewnych, Logista odnotowała 11% wzrost przychodów i 16% wzrost sprzedaży ekonomicznej dzięki wzrostowi cen wyrobów tytoniowych. W usługach transportowych przychody osiągnęły 632 mln euro, co oznacza wzrost o 86% w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku.

Jeśli chodzi o rentowność, Logista osiągnęła zysk operacyjny w wysokości 273 milionów, co oznacza wzrost o 20%co przekłada się na plik Marża 22%, w porównaniu z 25% w 2022 r, co wynikało głównie z integracji nowych akwizycji. Z drugiej strony wzrost stóp procentowych wpłynął na poprawę sytuacji Wyniki finansowe w wysokości 46 mln euro w porównaniu do 11 mln euro rok wcześniej. W końcu firma to ogłosiła Będzie wypłacać dywidendy pieniężnekosztem odpowiednich dywidend za rok obrotowy 2022-2023, od 0,49 € łącznie na akcję, Wypłata następuje 28 sierpnia.

Niniejszy dokument, którego właścicielem jest SINGULAR BANK, SAU („Singular Bank”), zawiera informacje uzyskane ze źródeł uznanych za wiarygodne. Singular Bank nie gwarantuje ich dokładności ani nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek błędy lub pominięcia, które mogą wystąpić, i jest przeznaczony wyłącznie do celów informacyjnych. Opinie i szacunki podane w niniejszym dokumencie mają jedynie charakter orientacyjny, z zastrzeżeniem zmian wynikających z warunków rynkowych, zmian legislacyjnych lub z jakiegokolwiek innego powodu, który może wystąpić, i mogą zostać zmienione bez uprzedniego powiadomienia i jako takie, Singular Bank nie jest nimi związany. Oświadczenia te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie powinny być interpretowane jako rekomendacja kupna lub sprzedaży. Inwestorzy powinni mieć świadomość, że produkty, do których odnosi się niniejszy dokument, mogą nie być odpowiednie dla ich konkretnych celów inwestycyjnych, sytuacji finansowej, pozycji aktywów lub profilu ryzyka. Singular Bank nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek koszty lub straty, bezpośrednie lub pośrednie, które mogą wynikać z korzystania z tego dokumentu lub jego treści.

Wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują przyszłych wyników.
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania w całości lub w części bez uprzedniej pisemnej zgody Singular Bank.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *