Udział oficjalnych delegacji z ponad 40 krajów, na szczeblu prezydentów, premierów i ministrów, a także obecność biznesmenów, liderów przemysłu, naukowców i biznesmenów z ponad 100 krajów, złamał ślub publicznego niedostatku. Mimo bojkotu zorganizowanej kradzieży z Zachodu.
Wczoraj rosyjski prezydent wysłał pojednawczy komunikat do świata o zainteresowaniu Moskwy, by w jak największym stopniu pomóc w naprawieniu stojących przed nią problemów gospodarczych, które według niego były w większości spowodowane błędami popełnionymi przez państwa zachodnie, zwłaszcza europejskie. Od początku kryzysu wywołanego epidemią Covid-19.
W odniesieniu do teraźniejszości i przyszłości Rosji Putin określił konkretne wytyczne dotyczące zasad rozwoju gospodarki narodowej, podkreślając, że po pierwsze nie pójdzie ona na drogę samoizolacji i autorytaryzmu.
Powiedział, że kolejną naczelną zasadą, która będzie kierować strategią jego rządu, jest zaufanie do swobód biznesowych. W tym sensie podkreślił, że każda prywatna inicjatywa skierowana w interes Rosji powinna otrzymać maksymalne poparcie i przestrzeń do jej realizacji.
Podkreślił również rolę zrównoważonej, zrównoważonej polityki makroekonomicznej. Powiedział, że kraj nie „powtórzy smutnych doświadczeń zachodnich kolegów, którzy spowodowali inflacyjną i niezrównoważoną spiralę w swoich finansach”.
Głowa państwa stwierdziła, że nic, co się robi, nie ma sensu bez sprawiedliwości społecznej, za co nalegał na zmniejszenie ubóstwa i nierówności w kraju.
W związku z tym kierował szeregiem nowych środków, aby zmniejszyć lukę w potencjale gospodarczym regionów narodu euroazjatyckiego i stworzyć nowe miejsca pracy w miejscach, w których są one najbardziej potrzebne.
Rosyjski prezydent zwrócił także uwagę na wzrost tempa rozwoju infrastruktury, na co Moskwa zwiększyła bezpośrednie wydatki budżetowe na wzmocnienie arterii transportowych.
Wyjaśnił, że w 2023 r. państwo wdroży zakrojony na szeroką skalę plan budowy i naprawy głównej sieci autostrad federalnych i regionalnych oraz zapowiedział uruchomienie nowego kompleksowego programu modernizacji sektora mieszkaniowego i usług komunalnych.
W kluczowym punkcie Putin podkreślił, że ostatecznym celem wszystkiego jest osiągnięcie suwerenności technologicznej. „Musimy podnieść wszystkie dziedziny życia na jakościowo nowy poziom technologiczny” – podkreślił.
Tematem 25. edycji Spief był „Nowy świat, nowe możliwości”, a główny program biznesowy został podzielony na cztery wątki tematyczne skupiające się na gospodarce światowej i rosyjskiej, agendzie społecznej i technologicznej oraz rozwoju potencjału ludzkiego.
W ciągu ostatnich dwóch dekad Forum Sankt Petersburga stało się wiodącą globalną platformą komunikacji między przedstawicielami środowiska biznesowego w celu zacieśniania współpracy i omawiania głównych problemów gospodarczych stojących przed krajem, rynkami wschodzącymi i całym światem.
samochód / mml
„Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem.”