Palestyna potępia izraelskie rządy przeciwko gubernatorowi Jerozolimy | Aktualności

Dziś, w czwartek, władze palestyńskie potępiły decyzję izraelskiego sądu centralnego o umieszczeniu gubernatora Jerozolimy Adnana Ghaitha w areszcie domowym na czas nieokreślony.

Przeczytaj także:

Areszt domowy nałożony na palestyńskiego gubernatora Jerozolimy

Prezydencja palestyńska potwierdziła w oświadczeniu, że wspomniana decyzja jest niesprawiedliwym aktem naruszającym międzynarodowe prawo humanitarne i przymierza praw człowieka.

Decyzja zapadła po aresztowaniu Adnana Ghaitha w ubiegły poniedziałek z jego domu w dzielnicy Silwan, po tym, jak został oskarżony o złamanie zakazu, według władz izraelskich, uniemożliwiającego mu wejście na Zachodni Brzeg i skontaktowanie się z innymi przywódcami palestyńskimi.

Prezydencja palestyńska wskazała, że ​​to orzeczenie nie przeszkodzi jej w obronie świętości i stolicy.W oświadczeniu wyjaśniono, że urzędnik rozpoczął bezterminowy areszt domowy do następnego procesu.

Ze swojej strony Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Emigrantów potępiło, że aresztowanie Adnana Ghaitha pokazuje „niebezpieczną dyskryminację Palestyńczyków, której celem jest pozbawienie go podstawowych praw, w tym praw politycznych”.

Stwierdził również, że Adnan Ghaith, który od objęcia urzędu w sierpniu 2018 r. był aresztowany ponad 30 razy, został poddany „złośliwi” atakom.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.