Palestyńczycy wyszli na ulice, by pożegnać zamordowanego dziennikarza

okres palestyński

Ramallah: Tysiące Palestyńczyków towarzyszyło dziś na Zachodnim Brzegu przy trumnie dziennikarza Shireen Abu Oqli, który został zabity przez izraelskie siły bezpieczeństwa podczas relacjonowania nowego nalotu na te okupowane terytoria.

Palestyńczycy, niosąc flagi narodowe i partyjne, wyszli na ulice Zachodniego Brzegu, by pożegnać 51-letniego Abu Oqlę, korespondenta katarskiego kanału Al-Jazeera.

W tym mieście siedziba administracyjna Autonomii Palestyńskiej, prezydent Mahmoud Abbas i premier Muhammad Shtayyeh, a także wielu polityków i członków gabinetu, oddali hołd obywatelowi, który został wczoraj postrzelony w głowę podczas relacjonowania nowej operacji armii izraelskiej . w mieście Jenin.

Podczas operacji tysiące Palestyńczyków skandowało hasła przeciwko okupacji i domagało się sprawiedliwości przed jego trumną pokrytą flagą narodową.

Przemawiając na ceremonii, Abbas zapowiedział, że uda się do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości, aby ukarać winnych i obwinił Izrael za nową zbrodnię.

Tymczasem Shtayyeh ponownie odmówił przeprowadzenia wspólnego śledztwa z władzami Tel Awiwu.

Premier obiecał przeprowadzenie odrębnego śledztwa, którego wyniki zostaną przesłane do Międzynarodowego Trybunału Karnego.

Według różnych arabskich stacji telewizyjnych, podczas konduktu pogrzebowego we Wschodniej Jerozolimie, okupowanej od 1967 r., pojawiły się doniesienia o starciach między Palestyńczykami a izraelskimi żołnierzami, którzy blokowali konwój w punkcie kontrolnym Qalandia.

Po jego przybyciu na dziedziniec francuskiego szpitala w tym mieście żołnierze przeszukali karetkę i skonfiskowali chusteczkę poplamioną krwią dziennikarza i odmówili jej wydania, potępiając Walida Al-Omari, szefa biura Al-Dżaziry w Palestynie. . Regiony.

Śmierć dziennikarza wstrząsnęła okupowanymi terytoriami i wywołała falę międzynarodowego potępienia, w tym ze strony sojuszników Tel Awiwu.

W wielu miastach i wsiach mieszkańcy powiesili zdjęcia Abu Uqli i ich flag oraz wręczyli kwiaty na jego cześć. Tymczasem dzieci i młodzież w szkołach w Strefie Gazy żegnają ją różnymi akcjami.

A izraelska gazeta Haaretz ujawniła w czwartek, że pierwsze śledztwo w tej sprawie potwierdziło, że armia strzelała do niego kulami, co potwierdziło wielu świadków.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.