Pampeluna zrzesza ponad stu profesjonalistów i inwestorów z…

W dniach 27-29 czerwca Baluarte jest gospodarzem Next Lab Finance & Tech Navarra, wydarzenia, które gromadzi ponad stu profesjonalistów i inwestorów wokół finansów, technologii i innowacji w animacji i grach wideo, i które ma wsparcie rządu Navarre za pośrednictwem Korporacja publiczna NICDO.

Odbywające się po raz pierwszy konferencje mają na celu przybliżenie świata produkcji i animacji gier wideo do świata finansów i inwestycji, aby „ułatwić współpracę, wzmocnić i zwiększyć konkurencyjność branży”.

Jak donosi NICDO w komunikacie prasowym, rząd Nawarry wziął udział w tym wyjątkowym w naszym środowisku wydarzeniu, ponieważ jest to bogata inicjatywa, która generuje synergie, ułatwia komunikację i podkreśla możliwości inwestycyjne i rozwojowe dla obu sektorów nie tylko w Nawarrze , ale w Hiszpanii i Europie; Oprócz tego, że jest to konferencja, której celem jest wspieranie przemysłu, jako jeden z głównych celów zapisanych w Strategii Inteligentnej Specjalizacji S4.”

W tej pierwszej wersji Next Lab Finance & Tech Navarra będzie mieć ograniczoną liczbę uczestników „w celu zapewnienia wysokiej jakości przestrzeni do spotkań. W tym celu program zawiera warsztaty, stoły dyskusyjne, konferencje i studia przypadków” Next Lab Dyrektor ds. finansów i technologii, Jose Luis Farias.

Wśród programów warto zwrócić uwagę na okrągły stół „Focus of the Territory: Navarra, Investment and Innovation”, gdzie lokalni agenci z sektora publicznego i prywatnego przeanalizują „Dlaczego Navarra jest tak silna w inwestycjach, finansowaniu i innowacjach”.

Wszystko to poprzez studium przypadku, które obejmuje trzy elementy: Filmy emocjonalne. Jest to nowy interaktywny format audiowizualny, którego celem jest dostarczenie publiczności wrażeń, które „dostosowują się w czasie rzeczywistym do ich odczuć i innych kluczowych danych od publiczności”.

Dyrektorzy Generalni Rządu Nawarry Ignacio Abzteguia – Instituto Principe de Viana – i Agortzani Martinez z Fundacji na rzecz Innowacji; a także Oscar Arriaga, dyrektor ds. administracji i finansów w Sudinie; oraz Klaster Audiowizualny Navarre (Klawna).

Warto również wspomnieć o Investor Show, „pokazie”, w którym weźmie udział Pablo Conde, dyrektor ds. przemysłu mody, siedlisk i kultury w ICEX; Jesus Bosch, dyrektor generalny, szaleństwo produktu; Ivan Carrillo, dyrektor generalny Joystick; i Pere Torrents, dyrektor operacyjny Smilegate Barcelona.

W tej przestrzeni profesjonaliści będą mogli z pierwszej ręki zobaczyć, czego szukają inwestorzy, jak współpracować, a także lepiej zrozumieć mechanizmy, dzięki którym fundusz inwestycyjny decyduje się postawić na projekt.

Kinowe gry wideo i twórcy gier stali się producentami

Ponadto program konferencji obejmuje aktualne tematy, takie jak metaverse jako model biznesowy, sztuczna inteligencja w tworzeniu treści, koprodukcja gier wideo, finanse i możliwości inwestycji publicznych czy klucze do przyciągania inwestorów do obstawiania projektu.

Studia przypadków obejmą argentyński film fabularny „Elparaiso” Fernanda Sirianiego i Federico Pressera (pierwszy film latynoamerykański wyprodukowany w całości przy użyciu popularnego silnika gier wideo); Crying Babies of IMC Toys, która przekształciła firmę zabawkarską w produkt audiowizualny; Lub Alice Collaboration Project, grupa fokusowa promująca międzyregionalną współpracę w zakresie animacji i paneuropejskiego rozwoju przemysłu, przy wsparciu funduszy regionalnych z Belgii, Francji, Włoch, Słowacji, Polski i Hiszpanii.

Navarra: Centrum innowacji animacji i gier wideo

Next Lab Finance & Tech narodziło się w Navarra z celem bycia „katalizatorem” dla lokalnego, krajowego i międzynarodowego sektora animacji i gier wideo, z naciskiem na przyszłość.

Farias dodał: „Wzmocnienie naszych sektorów z jednej strony z punktu widzenia finansowania, innowacji, integracji nowych narzędzi technologicznych, az drugiej przyciągnięcia nowych agentów i inwestorów do sektora”.

Ta inicjatywa jest wspierana przez rząd Nawarry i spółkę publiczną NICDO; Sponsoring IExx i Ministerstwa Gospodarki i Transformacji Cyfrowej; Udział przemysłów kultury, własność intelektualna oraz współpraca między Ministerstwem Kultury i Sportu a ICAA; Oraz we współpracy z Institut Français, Clavna, Debus, Dave, Ivy, Międzynarodowym Festiwalem Filmowym w San Sebastian, WELAW i Tangram Solutions.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.