Panama podejmuje działania dotyczące podstawowego koszyka żywności

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

Zgodnie z dekretami opublikowanymi w Dzienniku Urzędowym, maksymalna marża brutto przy wprowadzaniu do obrotu importowanych środków higieny osobistej, takich jak m.in. pasta do zębów, papier toaletowy i dezodorant, została ustalona na poziomie krajowym.

Dokument precyzuje, że to do Urzędu Ochrony Konsumentów i Ochrony Konkurencji należy czuwanie nad przestrzeganiem przepisów i nakładanie kar na tych, którzy naruszają ich przepisy lub utrudniają weryfikację.

Kolejny dekret ustanowił program „Produkty Panamy” w celu udostępnienia krajowych materiałów oznaczonych tą etykietą po obniżonej cenie (25 procent), aby zaspokoić potrzeby żywieniowe ludności, zwłaszcza najbardziej zagrożonej.

Program przewiduje pozyskiwanie produktów lokalnych we wszystkich przedsiębiorstwach państwowych na sprzedaż po obniżonej cenie przez Instytut Marketingu Rolnego.

Wcześniej Zarząd zdecydował o przyznaniu ulgi zerowej taryfy importowi wielu podstawowych artykułów pierwszej potrzeby,

Sekretarz generalny Narodowej Zjednoczonej Federacji Pracowników Budowlanych, Sail Mendez, rzecznik grup społecznych, powiedział Prensa Latina, że ​​rząd zaczął robić to, co jest z nim zgodne, aby to, co wyrażają mieszkańcy, było szanowane. Ulice.

Wyjaśnił, że popularna jednostka organiczna pojawiła się w ostatnich tygodniach w obradach zajmujących się drażliwymi kwestiami, takimi jak paliwo, edukacja, zdrowie, elektryczność czy walka z korupcją.

Teraz nadszedł czas, aby dalej iść naprzód na ścieżce uświadamiania potrzeby pierwotnego Zgromadzenia Ustawodawczego, które pozwala na zmianę państwa i stawia człowieka w centrum polityk publicznych.

Ze swojej strony Krajowa Rada Przedsiębiorstw Prywatnych uznała, że ​​rozmowy w Pinonomy nie uwzględniają obecnie sektora produkcyjnego i tworzącego miejsca pracy, którego oczekuje się w drugim etapie, oraz że przyjęte decyzje nie mają podstaw technicznych i może skończyć się eliminacją grup produktywnych.

Tak zwany Wielki Narodowy Sojusz dla Panamy, który obejmuje łącznie 120 związków producentów rolnych, przemysłu rolnego i organizacji pokrewnych w kraju, ostrzegł, że nie uzna porozumień zawartych w dialogu w Benonomy.

Jest to ich reakcja na przesłanie arcybiskupa Panamy José Domingo Ulloa, moderatora stołu, który zapowiedział, że sektory, które obecnie nie są reprezentowane w negocjacjach, zostaną uwzględnione później.

acl / ga

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.