Pandemia zaostrzyła choroby psychiczne wśród nieletnich w Urugwaju

Pandemia zaostrzyła choroby psychiczne wśród nieletnich w Urugwaju

Z badania przeprowadzonego przez gazetę La Diaria wynika, że ​​epizody izolacji miały wpływ na zdrowie psychiczne, socjalizację i tworzenie więzi nieletnich.

Jak wynika z publikacji, objawy depresji i lęku uległy nasileniu; Wzrosły zachowania samobójcze i całkowita autodestrukcja.

Brak przestrzeni socjalizacji, takich jak szkoły, kluby, miejsca rozrywki i wymiany z grupami rówieśniczymi, powoduje problemy w przywiązaniu niemowląt.

Według psychologa sądowego Adriany Savio miała miejsce „bierna internalizacja” izolacji. Zaburzenia interpersonalne i antyspołeczne nasilają się wraz z poziomem depresji i smutku.

Wiceprezes Urugwajskiego Towarzystwa Pediatrycznego Walter Perez zauważył, że od początku pandemii znacznie wzrosły problemy z nastrojem i zachowaniem u dzieci.

Jedną z najczęstszych konsultacji w tej populacji były próby samobójcze i depresja, gdyż objawy depresji i lęku uległy wyraźnemu nasileniu.

Podkreślono także obecność ciężkich zaburzeń depresyjnych, poważnych problemów z odżywianiem i jadłowstrętu psychicznego.

Od 10 do 20 procent codziennych przyjęć do szpitali po pandemii wynika z problemów psychologicznych i społecznych.

Lekarz i profesor Gustavo Giacchetto, pediatra ze szpitala Pereira Rosell, powiedział, że jednym z najważniejszych z tych przypadków są dzieci i młodzież próbujące się pozbyć siebie, akty samobójcze i samookaleczenia.

Jednocześnie, jak wynika z najnowszego raportu Kompleksowego Systemu Ochrony Dzieci i Młodzieży przed Przemocą, w latach 2021 i 2022 odnotowano ponad siedem tysięcy przypadków przemocy wobec dzieci i młodzieży, podczas gdy w poprzednich dwóch latach odnotowano pięć tysięcy.

m/pierwszy

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *