Papież Franciszek pozdrawia beatyfikację Jose Gregorio Hernandeza

Papież Franciszek przyjął dziś beatyfikację wenezuelskiego lekarza José Gregorio Hernandeza i poprosił, aby jego przykład pomógł w opiece nad osobami cierpiącymi fizycznie i duchowo.

W komentarzu po zakończeniu niedzielnych modlitw, Reina del Cielo, Papież przypomniał o ceremonii oddania czci, która miała miejsce w Caracas dwa dni wcześniej i zauważył, że Hernandez „był lekarzem bogatym w wiedzę i wiarę”.

Podkreślając cechy nowego utopizmu Kościoła katolickiego, Franciszek zauważył, że „umiał rozpoznawać oblicze Chrystusa w chorych i jako dobry Samarytanin pomagał im w ewangelizacyjnych czynach”.

José Gregorio Hernandez jest teraz oficjalnie błogosławiony katolikom w Wenezueli i regionie

 

Wenezuelka Yaxuri Solorzano (w środku) trzyma jedną z relikwii dr José Gregorio Hernandeza, zwanego także „Doktorem Ubogich”, podczas mszy beatyfikacyjnej. Zdjęcie: AFP

Pamiętając o swoim życiu, pracy i przykładzie podczas ceremonii w Caracas, José Gregorio Hernandez został oficjalnie nowym błogosławionym Kościoła katolickiego w piątek.

Conocido como el „médico de los pobres”, ya era venerado desde hace mucho tiempo como santo en Venezuela, pero lo sucedido es un acontecimiento esperado durante décadas por millones de fieles, puesto que está más cerca de llegar a recant the church.

„Dzięki naszemu apostolskiemu autorytetowi sprawiamy, że czcigodny Sługa Boży będzie nazywany José Gregorio Hernández Cisneros, zwyczajnym, wiernym człowiekiem, znawcą nauki i doskonałym w wierze (…). BłogosławieństwoPodczas małej ceremonii religijnej, która odbyła się w kościele szkoły La Salle w Caracas, zauważył przywódca apostolski Aldo Giordano.

Beatyfikacja jest ostatnim krokiem przed uświęceniem.

Jego życie

Urodzony 26 października 1864 roku w małym miasteczku w zachodnim stanie Trujillo, José Gregorio Hernandez zyskał aurę świętości zarówno w Wenezueli, jak iw krajach sąsiednich, dzięki swojej pracy na rzecz osób najbardziej pozbawionych praw wyborczych i domaganiu się większej uwagi niż wcześniej. Wspomina, że ​​rządy w głębi Wenezueli EFE.

Z tego powodu jest już uważany za świętego – wyższego niż ranga błogosławionego w Kościele katolickim – jednego z najbardziej pokornych w Wenezueli i dużej części amerykańskiego regionu Andów, gdzie przypisuje się mu wiele cudów i pyta go parafian za jego interwencję w leczeniu wszelkiego rodzaju problemów zdrowotnych.

Konferencja Episkopatu Wenezueli wskazała, że ​​José Gregorio Hernandez, po ceremonii beatyfikacji, zbliży się do uznania swojej świętości, dlatego powód jego uświęcenia trwa nadal, a jego aprobata wymaga co najmniej jednego nowego cudu.

W tym sensie Tullio Ramírez, biskup Guarenas i zastępca myśliciela w sprawie beatyfikacji i kanonizacji dr Hernandeza, poprosił trzy dni wcześniej Wenezuelczyków, którzy twierdzą, że otrzymali cud od José Gregorio, o zebranie i przesłanie dokumentów, egzaminów i certyfikatów. Ich do wspomnianego komitetu.

Jest czwartym błogosławionym Wenezueli

Informacje z Prinsa Latina i wszechświat

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.