Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

Nie jest to zwierciadło tyrańskiego antropocentryzmu, ale nowa pieśń stworzeń, w której zintegrowana ekologia odnajduje skuteczną spójność – powiedział papież interweniując podczas otwarcia nowej galerii w bibliotece Pałacu Apostolskiego.

„Wszyscy. Ludzkość w drodze” to tytuł pierwszej wystawy zrealizowanej przez rumuńskiego artystę Pietro Ruffo, która proponuje drogę, która zaczyna się od mapowania podróży do map utopijnych i alegorycznych, inspirowanych papieską encykliką Hermanus Todos. do notatki z pokoju prasowego Stolicy Apostolskiej.

Papież na podstawie biblijnych odniesień wyraził poglądy na piękno, które, jak powiedział, nie jest ulotną iluzją wyglądu czy ornamentu, ale wyrasta z korzeni dobra, prawdy i sprawiedliwości, które są ich synonimami.

Wyrażając swoje szczęście z otwarcia nowego salonu, Papież życzył „aby jego światło świeciło” nie tylko nauką, ale także pięknem.

Papież powiedział, że w tym czasie przyspieszonej epidemią przemianie ludzkość potrzebuje nowych map, aby odkryć sens braterstwa, przyjaźni społecznej i dobra wspólnego, zauważając, że logika zamkniętych bloków jest sterylna i pełna błędów.

Z drugiej strony podkreślił przesłanie pierwszej wystawy jako dialogu zbudowanego z dzieł należących do biblioteki oraz prac współczesnego artysty, który ją pozdrawiał i dziękował.

W tym sensie doceniał to „zaangażowanie w dialog”, podkreślając sens życia jako sztuki spotkania, i zauważył, że kultury chorują, gdy zamykają się w sobie, „gdy tracą ciekawość i otwartość na drugiego człowieka, gdy są raczej wykluczone niż zintegrowane”.

msm / fgg

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *